درددل یک سپرده گذار موسسه ثامن الحجج

16 آبان 1396 ساعت 19:21


ضمن تمجید از اقدام دیرهنگام روسای محترم سه قوه کشور و جلوگیری از وقوع یک بحران اجتماعی بزرگ، بعنوان یک مالباخته مستأصل موسسه ثامن الحجج (ع) باید بگویم بجز عده ای که تا سقف ۳۵ میلیون تومان دریافت کردند، بقیه سپرده گذاران متوسط و کلان پس از دو سال توقف در پرداخت سود، صرفا ۳۵ میلیون تومان بعنوان بخشی جزئی از پولشان را در قبال امضای تعهدنامه ترکمنچای درخواستی بانک عامل (پارسیان) مبنی بر عدم درخواست و پیگیری بقیه اصل و سود سپرده گذاری تا ۱۰ ، ۱۴ و ۱۷ ماه به ناچار تعهد دادند!
چه کسی پاسخگوی ۱۲ سال نمایش تابلوهای موسه ثامن تحت نظارت بانک مرکزی بر سر در بالغ بر ۵۰۰ شعبات آن موسسه در سراسر کشور است؟
چه نهادی پاسخگوی اعتماد از دست رفته مردم به ارکان حکومتی خواهد بود؟
چه نهادی باید پاسخگوی هتک حرمت ثامن الحجج (ع) لقبی که از هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان برای کلاهبرداری استفاده شد، می باشد ؟
چه کسی پاسخگوی سپرده گذارانی است که از روی بیکاری و احتیاج به پول، خانه و مأمن زندگیشان را جهت اخذ چندر غاز سود در موسسات گذاشتند تا جلوی زن و بچه هایشان شرمنده نباشند، می باشد! ؟
چه نهادی پاسخگوی فروپاشی خانواده ها تحت لوای اقتصاد اسلامی حاکم بر کشور است؟؟؟
کدام اشخاص و نهادهایی اصل پول وسود این سالهای سپرده گذاران را بالا کشیده است ؟ !؟
و دهها سوال دیگر...
دستگاه قضایی تا کنون به مالباختگان اجازه شکایت از آقای سیدابوالفضل میرعلی مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره را نداده است!
اکنون روسای محترم سه قوه بویژه دستگاه قضا بعنوان مدعی العموم باید ضمن دفاع همه جانبه از حقوق مالباختگان ضمن تامین اعتبار از هر محلی، کلیه خسارات وارده به سپرده گذاران منجمله اصل سپرده وسود ۳۰ درصدی سالانه به همراه ضرر و زیانهای وارده و خسارات تأخیر تأدیه بر اساس نرخ تورم محاسبه بدون فوت وقت به طلبکاران موسسات پرداخت نماید و در فرصت لازم نسبت به رسیدگی به تخلفات و جرائم موسسات و برگشت مبالغ به خزانه کشور اقدام لازم بعمل آید.


کد مطلب: 95278

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcaauno.49nm015kk4.html

نکونیوز
  http://neconews.com