وعده توزیع بنزین و نفتگاز یورو 4 در 8 شهر کشور

شهرهایی که در آن بنزین یورو 4 توزیع می شود

28 مرداد 1393 ساعت 8:03

پس از مطرح شدن وعده توزیع بنزین و نفتگاز یورو 4 در 8 شهر کشور تا پایان سال، شاید جالب باشد بدانیم هم اکنون در کدام شهرها بنزین یورو توزیع می شود و در طول سال، چه شهرهایی به آن افزوده می شوند؟


پس از مطرح شدن وعده توزیع بنزین و نفتگاز یورو ۴ در ۸ شهر کشور تا پایان سال، شاید جالب باشد بدانیم هم اکنون در کدام شهرها بنزین یورو توزیع می شود و در طول سال، چه شهرهایی به آن افزوده می شوند؟
به گزارش نکونیوز، بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) در جلسه معارفه سید ناصر سجادی مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی که پس از بازنشستگی مهندس کشکولی جایگزین او شده است، عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از تحقق وعده توزیع بنزین یورو ۴ در ۸ شهر کشور تا پایان سال جاری خبر داد.
از اواخر سال گذشته با تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، تقریبا تمام بنزین عرضه شده در شهرهای تهران، کرج و اراک به عنوان سه کلان شهر کشور که با مشکل آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کنند دارای استاندارد یورو ۴ است. همچنین هم اکنون روزانه بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در پالایشگاه تبریز تولید و در همان شهر عرضه می شود. به همین دلیل تاکنون ۴ کلان شهر کشور از بنزین یورو ۴ استفاده می کنند. اما تا پایان سال ۴ شهر دیگر به این تعداد اضافه می شوند. اولین شهر، اصفهان خواهد بود که پس از اجرای طرح بهینه سازی پالایشگاه اصفهان، بنزین دارای استاندارد یورو ۴ تولیدی در این پالایشگاه از اواسط شهریور ماه در این شهر توزیع خواهد شد تا تعداد شهرهایی که در آن بنزین یورو ۴ توزیع می شود به ۵ شهر برسد. قرار بود از آذرماه سال جاری با پایان عملیات بهینه سازی در پالایشگاه آبادان، بنزین تولیدی در این پالایشگاه قدیمی نیز به یورو ۴ ارتقا یافته و در شهرهای آبادان و اهواز توزیع شود. آخرین خبرها حکایت از آن دارد که تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه آبادان شاید زودتر از موعد مقرر و احتمالا آبان ماه آغاز شود و علاوه بر آن بخشی از بنزین تولیدی در این پالایشگاه، شاید بنزین مصرفی شهر شیراز را هم تامین کند. شهر مشهد، هدف بعدی برای عرضه بنزین دارای استاندارد یورو ۴ است اما ببه نظر می رسد بنزین عرضه شده در این شهر باید از بنزین وارداتی دارای استاندارد یورو ۴ تامین شود چرا که هیچ پالایشگاهی در یمه شمالی کشور نیست که بتواند به نیاز این کلان شهر هم پاسخ دهد.


کد مطلب: 33894

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcgt79w.ak9wy4prra.html

نکونیوز
  http://neconews.com