پمپ دوفازی میدان نفتی پایدار غرب نصب و راه‎اندازی شد

30 دی 1397 ساعت 15:09

مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب از نصب و راه‎اندازی پمپ دو فازی پایدار غرب در منطقه عملیاتی چشمه خوش خبر داد.
به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از شانا، میرحسین کاظمی در این باره توضیح داد: با توجه به تحریم‎ها و نبود قطعات پمپ دو فازی، با برنامه‎ریزی و هماهنگی شرکت نفت و گاز غرب و همچنین با استفاده از توان شرکت‎های دانش‎بنیان، قطعات پمپ‎ دو فازی تولید و در کمتر از دو ماه وارد مدار شد.
وی در ادامه با تشریح مراحل مختلف انجام نصب و راه‎اندازی پمپ دو فازی گفت: این پروژه در دو بخش تهیه قطعات مورد نیاز و نصب اسکروها، اسمبل‎کردن و راه‎اندازی پمپ تعریف شد.
مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب افزود: در بخش نخست این پروژه، قطعات اولیه مورد نیاز شامل چهار مجموعه مکانیکال سیل پمپ، بیرینگ و ادوات جانبی از سوی شرکت‎های دانش‎بنیان تامین شد.
وی ادامه داد: در بخش دوم نیز پس از انتقال اسکروها، قطعات و ابزارآلات مورد نیاز به سایت پایدار غرب، مراحل اندازه‎گیری، اسمبل‎کردن پمپ، برسکاری و سمباده‎زنی انجام شد، همچنین میزان انحراف مرکزیت Liner نسبت به پوسته پمپ بررسی و مقدار آن اندازه‎گیری شد و اسکروها داخل یکدیگر جفت و داخل Liner قرار داده شدند.
کاظمی اظهار کرد: برای ساخت بوش‎های نگه‌دارنده مکانیکال سیل‎ها، ابتدا فاصله محل قرارگیری بوش‎ها روی شفت تا تکیه‎گاه مکانیکال سیل‎ها ثبت شد. سپس فلنج‎ها در دو سمت روی پمپ نصب شدند و فاصله فلنج‎ها تا پوسته‌ها فیلرگیری و سپس چهار مجموعه مکانیکال سیل‎ها روی اسکروها نصب شد.
وی در ادامه افزود: برای تعیین ابعاد بوش‎ها، هوزینگ بیرینگ در دو سمت پمپ بدون متعلقات جاسازی و پس از ساخت بوش‎ها، هوزینگ بیرینگ‎ها جداسازی و بوش‎ها روی پمپ نصب شد و سرانجام پس از ساخت ابزار مورد نیاز، بیرینگ‎ها روی پمپ نصب شدند.
مدیرعملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب افزود: پس از پایان نصب بیرینگ‎ها و صفحات نگه‌دارنده، نخست چرخ‎دنده مربوط به شفت Driver روی اسکرو نصب و پس از اعمال تایمینگ اسکروها نسبت به یکدیگر، چرخ‎دنده مربوط به Driven نیز نصب شد.


کد مطلب: 108992

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcgy79qxak9zy4.rpra.html

نکونیوز
  http://neconews.com