پایش مستمر زیست محیطی مجتمع های هلدینگ خلیج فارس

2 تير 1398 ساعت 15:18

رییس کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست هلدینگ خلیج فارس گفت: پایش ماهیانه پروژه های زیست محیطی در شرکت ها و ممیزی پسماندها، آب و پساب بطور دقیق در حال انجام است.


به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از نیپنا،محمد علی خادمیان رییس کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت هلدینگ خلیج فارس اظهارکرد: ارزیابی وضعیت شرکت ها بر اساس شاخص توسعه پایدار مانند سال گذشته در حال انجام است، پایش ماهیانه پروژه های زیست محیطی در شرکت هایی که جزو لیست صنایع آلاینده هستند و ممیزی دوره ای باقی رفتارهای حوزه محیط زیست مانند پسماندها، آب و پساب نیز از فعالیت های جاری این مجموعه است.
رییس کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت هلدینگ خلیج فارس افزود: دوره تخصصی آموزش ۳۰ ارزیاب برای بررسی وضعیت استقرار سیستم مدیریت ایمنی PSM از اواسط تیرماه در شرکت هلدینگ خلیج فارس آغاز می‌شود.
خادمیان گفت: در این هفته جلسه کار گروه تخصصی را خواهیم داشت و مطابق برنامه ، تیم مورد نظر تشکیل شده و در حال انتخاب مدرس خارجی هستیم تا دوره آموزش ۳۰ ارزیاب را آغاز کنیم. از این تیم برای ارزیابی شرکت های هلدینگ خلیج فارس استفاده خواهد شد تا وضعیت استقرار سیستم مدیریت ایمنی را در یک بازه سه ماهه مورد بررسی قرار دهند. پیش بینی می کنیم در نیمه اول سال جاری نتایج ارزیابی مشخص شده و بر اساس گزارش بدست آمده نسبت به تغییر و استقرار PSM در شرکت ها اقدام کنیم.
خادمیان در مورد وضعیت نصب سیستم پایش لحظه ای آلودگی هوا در شرکت های هلدینگ خلیج فارس گفت: این سیستم در بسیاری از شرکت ها نصب شده و در مابقی نیز در حال نصب است این سیستم دارای سنسور و آنالایزری است که در خروجی کوره نصب شده و گاز خروجی را آنالیز می کند و درصد مواد مختلف را نشان می دهد و با توجه به این که این سیستم بصورت آنلاین در سازمان محیط زیست نیز رصد می شود در صورت وجود آلودگی و خارج بودن از حد استاندارد، شرکت مذکور جزو صنایع آلاینده قرار می گیرند و ضمن پرداخت جرایم مربوط باید برای رفع آلایندگی اقدامات اصلاحی نیز انجام دهند تا در محدوده پاک سازمان محیط زیست قرار گیرند.


کد مطلب: 109073

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdchqwnzx23nvvd.tft2.html

نکونیوز
  http://neconews.com