انتقال موفقیت‌آمیز بار انرژی از نیروگاه قدیم به نیروگاه جدید منطقه خارگ

30 دی 1397 ساعت 15:21

با تلاش کارکنان واحد نوسازی و تعمیرات منطقه خارگ، اتصال کابل‌های جدید برق کارخانه درود 2، منیفولد بارگیری و آزمایشگاه نفت، انجام و بار انرژی از نیروگاه قدیم به نیروگاه جدید منطقه خارگ با موفقیت منتقل شد.


به گزارش نکونیوز به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، با تكیه بر توانمندی نیروهای پر تلاش واحد برق از مجموعه واحدهای نوسازی و تعمیرات منطقه و بنا به نیاز و ضرورت عملیاتی، برنامه اتصال كابل‌های جدید برق كارخانه درود ۲، منیفولد بارگیری و آزمایشگاه نفت، همچنین تغییر و انتقال بار انرژی برق از نیروگاه قدیم به نیروگاه جدید، اجرا و با موفقیت به سرانجام رسید.
با توجه به انجام کابل‌کشی و نصب تجهیزات لازم در نیروگاه جدید منطقه خارگ و انتقال بارهای مصرفی انرژی و در پی بروز اتصال کوتاه در مسیر کابل مربوط به مصارف کارخانه درود ۲، آزمایشگاه و انشعابات بارگیری، واحد نوسازی و تعمیرات برق منطقه خارگ با هماهنگی لازم تمرکز و برنامه‌ریزی خود را معطوف به تغییر مسیر برقرسانی از نیروگاه قدیم به نیروگاه جدید کرد. در این راستا پس از برگزاری جلسات فنی و بررسی همه‌جانبه برای جلوگیری از افت تولید نفت و بروز خسارات غیرمترقبه، با کمترین زمان خاموشی، از طریق دو رشته کابل موجود که در پروژه نیروگاه جدید کشیده شده بود، همكاران سختكوش و پرتوان واحد نوسازی و تعمیرات منطقه با اختصاص کلیدهای مجزا، مصرف‌کنندههای یاد شده را به نیروگاه جدید متصل کردند.
همچنین در ادامه اقدامات فنی تعمیراتی، با تكیه بر دانش همكاران واحد نوسازی و تعمیرات برق منطقه خارگ، سیستم کنترل و حفاظت الکتریکی کلید Incoming کارخانه درود ۲ که سالها با اشکال مواجه بود، عیبیابی و رفع اشکال شد و با انجام محاسبات فنی و مهندسی، پارامترهای رلههای حفاظتی از قبیل (Over current، Under voltage، Over Voltage) تنظیم شده و کلیدهای موردنظر با ضریب اطمینان بسیار بالا در سرویس قرار گرفتند.
گفتنی است، با ایجاد تمهیداتی در مدت اجرای این مجموعه کارهای تعمیراتی، برق کارخانه درود ۲ از طریق نیروگاه پایانههای صادرات شرکت نفت تامین شد تا در روند تولید صیانتی نفت خللی ایجاد نشود.


کد مطلب: 108993

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdchw6nzx23nvwd.tft2.html

نکونیوز
  http://neconews.com