کد مطلب: 107573
 
شکست تلخ والیبال ایران برابر بلغارها
 
تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدارش در دور دوم رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ مغلوب بلغارستان میزبان شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸
تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدارش در دور دوم رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ مغلوب بلغارستان میزبان شد.

به گزارش ایسنا، مرحله دوم رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ پس از کنار رفتن هشت تیم در دور نخست با حضور ۱۶ تیم در قالب چهار گروه چهار تیمی از عصر امروز جمعه و بعد از سه روز استراحت آغاز شد و در یکی از مهم ترین بازی ها از گروه H از ساعت ۲۲:۱۰ تیم‌ملی والیبال ایران در نخستین دیدارش در مرحله دوم رو در روی بلغارستان میزبان قرار گرفت و در حالی که شاگردان کولاکوویچ توانسته بودتد در دور نخست برابر این تیم به پیروزی برسند اما در این دیدار حساس با نتیجه سه بر صفر شکست خوردند تا با همان اندوخته ۱۱ امتیازیش از دور گذشته به رده سوم جدول سقوط کند.


در این بازی ایگور کولاکوویچ سعید معروف محمد موسوی میلاد عبادی پور محمد جواد معنوی نژاد امیر غفور و علی شفیعی را به زمین فرستاد و در سوی مقابل برای بلغارستان اسکریموف، براتوف، نیکولوف، گوتسف، سگانوف و اوچیکوف وارد زمین شدند و در پایان بلغارها با توجه به حضور پرشور هوادارانش در سالن صوفیه ست های بازی را با امتیازهای ۲۵-۱۹، ۲۸-۲۶ و ۲۶-۲۴ به سودشان تمام کردند تا با این برد سه امتیازی ۱۲ امتیازی شوند و به رده دوم جدول صعود کنند.


تیم‌ملی ایران در حالی در ست سوم بازنده شد که با نتیجه ۲۴ بر ۲۰ از میزبان عقب بود انا به لطف سرویس های هدفدار شفیعی و وادی بازی را در عدد ۲۴ به تساوی کشاند اما باز هم سرویس های قدرتمند پرشی بازیکنان حریف کار دست شاگردان کولاکوویچ داد تا ایران ست سوم را هم ۲۶ بر ۲۴ ببازد.


تیم‌های ملی والیبال ایران و بلغارستان پیش از این پنج بار به مصاف هم رفته بودند که سهم ایران سه برد و سهم بلغارستان نیز دو پیروزی بوده است.


در طول هجده دوره گذشته رقابت‌های قهرمانی جهان روسیه با شش عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم به حساب می‌آید و تیم‌های ایتالیا و برزیل با سه قهرمانی در رده های بعدی قرار دارند. همچنین تیم ملی والیبال ایران در پنج دوره قبلی حضورش در قهرمانی جهان تنها در دوره گذشته در لهستان توانست عنوان ارزشمندی را کسب کند و با هدایت اسلوبودان کواچ در رده ششم جهان ایستاد.


تیم ملی والیبال ایران در دور دوم مرحله گروهی در گروه H با تیم‌های آمریکا، کانادا و بلغارستان هم گروه است و با توجه به تأثیر امتیازات دور نخست در دور دوم، تیم ملی والیبال ایران با ۱۱ امتیاز در رده سوم قرار دارد.


تیم‌ملی والیبال ایران فردا(شنبه) در دکمین دیدارش در دوم از ساعت ۱۷:۳۰ و در نبردی که حکم مرگ و زندگی را براب دو تیم دارد رو در روی کانادا و شاگردان استفان آنتیگا قرار بگیرد.


در آغازین دیدار هوز مرحله دوم‌ نیز آمریکا توانست در ادامه نوار بردهایش این بار کانادا رد از لب تیغ بگذراند و با نتیجه سه بر یک از سد شاگردان آنتیگا گذشت تا با شش برد و ۱ه امتیاز مقتدرانه در صدر گروه G بایستد.
در حساس ترین و زیباترین بازی امروز صربستان موفق شد در ماراتنی دیدنی با حساب سه بر دو فرانسه را با تمام ستاره هایش از پیش رو بردارد تا با کسب پنجمین‌ بردش و رساندن امتیازاتش به عدد ۱۴ بیش از پیش در آستانه صعود به جمع شش تیم‌ پایانی قرار بگیرد اما فرانسوی ها به سه برد کار بسیار دشواری برای صعود در پیش رو دارند.
در دیگر دیدار ها نیز برزیل در سه ست متوالی از سد استرالیا گذشت تا با چهارده امتیاز از پنج‌ پیروزی تقریبا صعودش به دور پایانی را قطعی کرد اما استرالیا با دو برد تقریبا هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت.
روسیه هم‌پس از عملکرد نا امید کننده در دور گذشته توانست با حساب سه بر صفر براب هلند شگفتی ساز به برتری برسد تا با چهار برد و ۱۳ امتیاز امیدهایش برای حضور در دور پایاتی را پر رنگ تر کند.
برنامه و نتایج دیدارهای روز نخست دور دوم گروهی رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ به شرح زیر است:
آمریکا ۳ - کانادا ۱ (۲۵-۱۷، ۲۵-۱۴، ۲۱-۲۵ و ۲۵-۱۷)
صربستان ۳ - فرانسه ۲ ( ۲۲-۲۵، ۲۶-۲۴، ۲۵-۲۰، ۱۸-۲۵ و ۱۸-۱۶)
روسیه ۳ - هلند صفر (۲۵-۱۷، ۲۵-۱۶ و ۲۵-۲۱)
برزیل ۳ - استرالیا صفر( ۲۵-۲۱، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۱۵)
بلغارستان ۳ - ایران صفر (۲۵-۱۹، ۲۸-۲۶ و ۲۶-۲۴)
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵