کد مطلب: 93397
 
دعوت شاهدایی از سرمایه گذاران
 
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تلاش می‌کنیم تا شرکت‌های خصوصی که طرح ها را در دست اجرا گرفتند، بتوانند با شرکت‌های خارجی شریک شوند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تلاش می‌کنیم تا شرکت‌های خصوصی که طرح ها را در دست اجرا گرفتند، بتوانند با شرکت‌های خارجی شریک شوند.
گزارش ایلنا، مرضیه شاهدایی با تاکید بر تلاش NPC برای جذب ۵۰ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی طی برنامه ششم توسعه اظهار کرد: تلاش می‌شود جهش صنعت پتروشیمی به‌کمک جذب سرمایه خارجی صورت گیرد.

شاهدایی با دعوت از سرمایه‌گذاران خارجی برای اجرای طرح‌ها در مناطق محروم کشور، گفت: تلاش می‌کنیم تا شرکت‌های خصوصی که طرح ها را در دست اجرا گرفتند، بتوانند با شرکت‌های خارجی شریک شوند؛ چراکه هم ارزآوری ایجاد می‌شود و هم امنیت سرمایه افزایش می‌یابد.

وی درمورد احتمال وجود مشکل تامین آب در مناطق محروم کشور، گفت: در مناطق محروم باید شرایط برای احداث واحدهای پتروشیمی سنجیده شود و فراهم باشد. در بسیاری از مناطق با مشکل تامین آب مواجه نیستیم. تمام سواحل دریای عمان منطقه محروم است. جاسک، چابهار و... همه مناطق محروم هستند. عسلویه نیز منطقه محروم بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: در برخی مناطق محروم کشور، آب، لجستیک برای انتقال محصول و خوراک در اختیار است.

شاهدایی درباره مشوق‌های سرمایه‌گذاری و امکان خروج سرمایه توسط سرمایه‌گذاران خارجی گفت: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند تا ۱۰۰ درصد سرمایه خود را هرگاه بخواهند از کشور خارج کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵