داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84577
 
افتتاح ۸۳۸ کیلومتر راه‌آهن
 
عملیات ریل‌گذاری ۴۹۱ کیلومتر خط آهن جدید در پنج مرکز استان کشور به پایان می‌رسد و تا پایان سال جاری ۸۳۸ کیلومتر راه‌آهن به شبکه ریلی افزوده می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
عملیات ریل‌گذاری ۴۹۱ کیلومتر خط آهن جدید در پنج مرکز استان کشور به پایان می‌رسد و تا پایان سال جاری ۸۳۸ کیلومتر راه‌آهن به شبکه ریلی افزوده می‌شود.


به گزارش ایسنا، خیرالله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی - با اشاره به تکمیل پنج پروژه ریلی اولویت‌دار و اتصال مراکز استان به شبکه ریلی در سال ۱۳۹۶ گفت:‌ با اتمام عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن تهران - همدان، این خط آهن به طول ۲۶۷ کیلومتر طی روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد و چهار مرکز دیگر استان نیز به ترتیب اولویت تا پایان سال به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

خادمی راه‌آهن قزوین - رشت را دیگر اولویت ریلی کشور دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه از نظر ترانزیتی در کریدور شمال - جنوب کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و تاکنون ریل‌گذاری ۱۰۱ کیلومتر آن به پایان رسیده است.

وی افزود: این پروژه از بزرگترین پروژه‌های ریلی کشور است و دارای ۸۷۲۴ متر پل خاص و ۲۲ هزار متر تونل است که در سال جاری اتمام و به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از ۱۷۵ کیلومتر راه‌آهن غرب کشور، حدفاصل ملایر تا کرمانشاه را دیگر پروژه ریلی این برنامه معرفی و اظهار کرد: این مسیر موجب ارتباط ریلی استان‌های غرب کشور با تهران و شبکه ریلی سراسری می‌شود و هم‌اکنون حدفاصل ملایر تا کرمانشاه با پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصدی در حال انجام است.

وی از اتمام ریل‌گذاری۱۰۳ کیلومتر این مسیر خبر داد و افزود:‌ این مسیر دارای ۱۳۵۲ کیلومتر پل خاص و ۲۹۸۹ متر تونل است که دو ایستگاه اصلی برای آن در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور راه‌آهن مهاباد - ارومیه به طول ۹۸ کیلومتر و میانه- بستان‌آباد به طول ۱۳۴ کیلومتر را دیگر پروژه‌های ریلی دانست و افزود:‌ عملیات زیرسازی این مسیرها در حال انجام است و ۳۰ کیلومتر از مسیر مهاباد - ارومیه تاکنون ریل‌گذاری شده است و با تلاش شبانه روزی همکاران این پروژه‌ها به طول ۸۳۸ کیلومتر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵