کد مطلب: 95287
 
کنگره آمریکا تمایل به حفظ برجام دارد
 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: نشانه های روشنی از سوی اعضای کنگره آمریکا دیده می شود که حاکی از تمایل آنان به حفظ برجام است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: نشانه های روشنی از سوی اعضای کنگره آمریکا دیده می شود که حاکی از تمایل آنان به حفظ برجام است.
به گزارش ایرنا، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای گفت و گو درباره روابط دوجانبه میان این اتحادیه و آمریکا به واشنگتن سفر کرده، درباره برجام نیز با مقام های آمریکایی گفت و گو کرد.
موگرینی در یک کنفرانس خبری پس از این دیدارها گفت که در گفت و گو با اعضای کنگره آمریکا نشانه های روشنی از تمایل آنان برای حفظ برجام مشاهده کرده است.
وی درباره مواضع مطرح شده از سوی ترامپ درباره مذاکره دوباره برجام با یادآوری اینکه در سیاست داخلی آمریکا و مسائل مربوط به آن دخالت نمی کند، تاکید کرد: مذاکره مجدد در میان گزینه های اتحادیه اروپا نیست.
موگرینی همچنین به دوره 12 ساله ای که برای مذاکرات 'سخت و پیچیده' برجام صرف شده اشاره کرد و هرگونه مذاکره جدید درباره هرکدام از بندهای این توافق را موجب از هم گسیختن همه متن برجام عنوان کرد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره بند غروب برجام نیز که مورد تاکید ترامپ و مخالفان این توافق است، گفت: چنین چیزی در برجام وجود ندارد و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم بارها بر این موضوع تاکید کرده است.
وی با تاکید بر اینکه هیچ اطلاعات محرمانه ای میان اتحادیه اروپا و واشنگتن تبادل نشده، تصریح کرد: ما به آژانس و 8 گزارش آن مبنی بر پایبندی کامل ایران بر تعهدات هسته ای خود اعتماد داریم.
موگرینی اتحادیه اروپا را در حمایت از برجام و اجرای کامل آن همصدا توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده نیز به اجرای برجام ادامه دهد.
دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا به برخی تعهدات ایران در برجام در قالب دوره زمانی خاص اشاره کرد و همچنین گفت: تعهد تهران برای تولید نکردن تسلیحات هسته ای، دائمی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵