داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 77151
 
آغاز بارش ها از امروز
 
هواشناسی کشاورزی با توجه به ادامه شرایط خاص جوی در مناطق غرب و جنوب کشور، با توصیه به کشاورزان برای مراقبت از محصولات خود، از بارش باران و وزش باد در نواحی غربی و جنوبی کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
هواشناسی کشاورزی با توجه به ادامه شرایط خاص جوی در مناطق غرب و جنوب کشور، با توصیه به کشاورزان برای مراقبت از محصولات خود، از بارش باران و وزش باد در نواحی غربی و جنوبی کشور خبر داد.
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی در اطلاعیه شماره 94 خود از ورود سامانه بارشی از بعدازظهر امروز (چهارشنبه) به نوار غربی کشور خبر داد .
بر اساس این اطلاعیه، دامنه فعالیت این سامانه بارشی تا روز جمعه به دامنه‌های زاگرس، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور گسترش خواهد داشت و شاهد بارش باران، برف و وزش باد در مناطق سردسیر و رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق جنوب غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور خواهیم بود.
براین اساس توصیه‌های هواشناسی کشاورزی بشرح زیر ارائه می‌شود:
- کشاورزان دیم کار به ویژه در مناطق گرمسیر و معتدل استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر، لرستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی که اقدام به بذرپاشی نکرده‌اند، سریعا اقدام تا از بارش پیش رو استفاده کنند.
- کشاورزان دیم کار مناطق فوق که عملیات کاشت را به صورت خشکه کاری انجام داده‌اند، نسبت به آماده‌سازی مرزها و نهرها سریعا اقدام کنند.
- عشایر مستقر در مناطق دامنه‌های زاگرس ضمن آمادگی، از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
- شرکت‌های توزیع کود شیمیایی آمادگی لازم برای حفاظت از انبارها داشته باشند.
- به دلیل احتمال وقوع سیل، پاکسازی راه آب مزارع و باغات انجام شود.
- گلخانه داران پوشش گلخانه‌های خوب را ترمیم و بازبینی کنند.
- در صورت انبار محصولات سبزی و صیفی در مکان‌های باز، نسبت به ایجاد لایه محافظ اقدام و یا مکان‌های سرپوشیده را برای انبار داری انتخاب کنند.
- کندو داران مستقر در استان‌های فوق نیز کاملا مراقب باشند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵