کد مطلب: 84351
 
اثبات افزایش ۲.۵ برابری درآمد کشور
 
وزیر نفت گفت: اگر کسی ثابت کند که می تواند درآمد کشور را طی چهار سال دو و نیم برابر افزایش دهد، تعهد می دهم که به او رای دهم و برایش تبلیغ کنم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
وزیر نفت گفت: اگر کسی ثابت کند که می تواند درآمد کشور را طی چهار سال دو و نیم برابر افزایش دهد، تعهد می دهم که به او رای دهم و برایش تبلیغ کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در واکنش به برنامه یکی از نامزدهای انتخاباتی مبنی بر اینکه درآمد کشور را طی چهار سال دو و نیم برابر افزایش می دهد، اظهارداشت: اگر کسی ثابت کند که می تواند درآمد کشور را طی چهار سال دو و نیم برابر افزایش دهد، تعهد می دهم که به او رای دهم و برایش تبلیغ کنم.

بیژن زنگنه در پاسخ به ادعای برخی کاندیداهای انتخاباتی در ایجاد ۶۰۰ هزار شغل در صنعت پتروشیمی گفت: ما ۵۵ میلیون تن ناخالص پتروشیمی تولید می کنیم که به ازای هر میلیون تن هزار و ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود حداکثر برآوردهای اشتغال مستقیم و غیرمستقیم به ۲۰ هزار نفر نمی رسد پس عدد ۶۰۰ هزار یک عدد فوق نجومی ست.

وزیر نفت توضیح داد: هر میلیون تن محصولات پتروشیمی در بهترین حالت حدود یک میلیارد دلار ارزش دارد، وقتی در داخل صنایع پایین دستی قرا می گیرد ۲۵ درصد ارزش افزوده پیدا می کند که یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار می شود، بنابراین ۶۰۰ هزار شغلی که می گویند اگر حقوق بخور و نمیر هم به آنها بدهیم دریافتی آنها در طول سال ۳.۶ میلیارد دلار خواهد بود. بنابراین چطور می شود که درآمد یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار باشد و ما سه میلیارد دستمزد بدهیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵