کد مطلب: 41691
 
پیش بینی درآمد نفتی تا پایان سال
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ٩٤ گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال، ٦٥ هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی محقق شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۲

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ٩٤ گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال، ٦٥ هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی محقق شود.
به گزارش خبرنگار شانا، سید مهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ٩٤ کل کشور در نشست خبری خود، امروز (یکشنبه ٢٨ دی‌ماه) با اشاره به هفته تعطیلی مجلس و حضور اعضای کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه در بهارستان گفت: اعضا مشغول بررسی کلیات بودجه هستند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به بخش درآمدی لایحه بودجه مرتبط با نفت گفت: پیش‌بینی می‌شود از محل درآمدهای نفتی تا پایان سال ٩٣، حدود ٦٥ هزار میلیارد تومان محقق شود؛ ازاین‌رو در لایحه سال ٩٤ پیش‌بینی می‌شود وصول درآمد ٧٠ هزار میلیارد تومان شود.

وی بر همین اساس گفت: لایحه خیلی دور از واقعیت نیست. بااین‌حال وضع نوسان در قیمت نفت سبب می‌شود بررسی‌ها در این زمینه بیشتر شود.

هفته گذشته، محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق در تشریح شاخصهای کلان اقتصادی در بودجه ٩٤ گفته بود: دستیابی به این شاخصها بر اساس مفروضاتی است که در لایحه بودجه پیش‌بینی‌شده است.

مفتح افزود: بر این اساس، صادرات نفت خام یک‌میلیون بشکه، صادرات میعانات ٣٠٠ هزار بشکه و فروش میعانات گازی به پتروشیمی‌ها ١٢٠ هزار بشکه محاسبه‌شده است.

وی گفت: در مجموع ١,٥ میلیون بشکه صادرات با فرض قیمت ٧٢ دلار پیش‌بینی‌شده است که از منابع حاصل از آن ٢٠ درصد به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود و ١٤.٥ درصد نیز سهم شرکت ملی نفت است و با این حساب ٦٥.٥ درصد در بودجه هزینه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: با توجه به مفروضات، لایحه بودجه ٩٤ رشد اقتصادی را ٢,٥ درصد و نرخ رشد سرمایه‌گذاری را چهار درصد پیش‌بینی کرده است.

به گزارش شانا، در کمیسیون تلفیق بودجه، ابتدا کلیات لایحه بررسی و سپس رای گیری درباره آن انجام می شود؛ در گام بعدی بخش درآمدی و هزینه ای لایحه بررسی می شود؛ به نظر می رسد در بحثهای مرتبط با بخش درآمدی لایحه، به درآمدها از محل صادرات نفت، گمرک و مالیات پرداخته شود.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵