کد مطلب: 93531
 
آمریکا به هند نفت فروخت
 
وزیر انرژی آمریکا با تأکید بر اهداف طرح ارائه‌شده از سوی دونالد ترامپ برای تسلط آمریکا بر بازار انرژی اعلام کرد، اولین محموله نفت خام آمریکا به هند رسیده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
وزیر انرژی آمریکا با تأکید بر اهداف طرح ارائه‌شده از سوی دونالد ترامپ برای تسلط آمریکا بر بازار انرژی اعلام کرد، اولین محموله نفت خام آمریکا به هند رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر، ریک پری، وزیر انرژی آمریکا با تأکید بر اهداف طرح ارائه‌شده از سوی دونالد ترامپ برای تسلط آمریکا بر بازار انرژی اعلام کرد، اولین محموله نفت خام آمریکا به هند رسیده است.

پری گفت، «کارهای مبتنی بر همکاری» جدید در زمینه انرژی بین دو کشور موجب افزایش فرصت‌های شغلی، ثبات اقتصادی و امنیت ملی خواهد شد.

وی افزود: «این اتفاق نشان‌دهنده افزایش همکاری‌ها در زمینه انرژی بین آمریکا و هند است و من به‌دنبال یافتن فرصت‌های جدید برای توسعه نقش قابل اتکا، مسئولیت‌پذیر و کارآمد منابع انرژی با متحدانمان خواهم بود».

بر اساس بیانیه وزارت انرژی آمریکا، اولین محموله نفت خام آمریکا در روز دوم اکتبر به هند رسیده است. پری افزود، جریان نفت آمریکا به هند نتیجه دیدار نارندرا مودی، نخست وزیر هند با دونالد ترامپ بوده است. مدت کوتاهی بعد از این سفر، «شرکت‌های هندی خرید نفت خام از آمریکا را افزایش داده‌اند».

این وزارتخانه پیش‌بینی کرده که میزان صادرات نفت آمریکا به هند از بنادر لوئیزیانا و تگزاس افزایش یابد.

بر اساس طرح تسلط آمریکا بر بازارهای انرژی، این کشور باید نفت و گاز بیشتری تولید و مقدار بیشتری از تولید خود را به بازارهای جهانی صادر کند.

بازار نفت هند به‌خصوص از جنبه ژئوپولیتیک دارای اهمیت است، زیرا این کشور بازار عظیمی برای صادرات نفت ایران به شمار می‌رود. هفته گذشته، رایان زینکه، وزیر امور داخلی آمریکا گفته بود، طرح تسلط آمریکا بر بازار انرژی استفاده از نفت این کشور برای قطع درآمد نفتی ایران را مورد توجه قرار خواهد داد تا جلوی آنچه را وی تأمین مالی تروریزم و توسعه تسلیحات هسته‌ای خواند، بگیرد.

وی افزود: «ایران یک تهدید جدی است. و بهتر است گزینه‌هایی برای مقابله با ایران نه‌صرفاً از نظر نظامی بلکه از نظر اقتصادی هم داشته باشیم».

زینکه افزود، «اهرم فشار اقتصادی» آمریکا تلاش خواهد کرد تا «قطره قطره نفتی را که ایران تولید می‌کند متوقف کند... و طرح تسلط آمریکا بر بازار انرژی بخشی از آن است».
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵