کد مطلب: 67431
 
بارگیری سکوی فاز ٢١ اواخر خردادماه
 
حفاری ١١ حقله چاه فاز ٢١ به پایان رسید و عملیات تکمیلی چاهها نیز تا اواسط تیرماه به پایان می رسد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
حفاری ١١ حقله چاه فاز ٢١ به پایان رسید و عملیات تکمیلی چاهها نیز تا اواسط تیرماه به پایان می رسد.

علیرضا عبادی، سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به پایان حفاری ١١ حلقه چاه فاز ٢١ پارس جنوبی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده بارگیری سکوی فاز ٢١ از اواخر خردادماه آغاز شده و نصب آن نیز تیرماه انجام خواهد شد.

وی با بیان این که شرکت تاسیسات دریایی بارگیری دو سکوی ١٩A و ٢١ را همزمان انجام خواهد داد و گفت: عملیات نصب سکوی فاز ٢١ حدود ١٠ روز پس از نصب سکوی ١٩A‌ انجام خواهد شد.

سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی گفت: هم اکنون حفاری ١١ حلقه چاه فاز ٢١ به پایان رسیده است و در حال انجام عملیات تکمیلی چاههای این فاز هستیم که انتظار داریم تا اواسط تیرماه این بخش از کار نیز به پایان برسد و پیش از آمدن سکوی دکل از موقعیت خود جابجا شود.

عبادی درباره ردیف دوم شیرین سازی پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ نیز گفت:‌ هم‌اکنون ردیف دوم شیرین سازی به بهره بردار تحویل شده است و در مرحله عملیات آزمایش نشتی است که پس از این مرحله، آماده سازی ردیف دوم برای راه اندازی در تیرماه به پایان می رسد و آماده راه‌اندازی می شود.

وی پیشرفت کلی طرح را ٨٧,٥ درصد اعلام کرد و گفت: سکوهای فازهای ٢٠ و ٢١، خطوط لوله، پالایشگاه و حفاری به ترتیب از پیشرفتهای ٨٦، ٨٦.١، ٨٦ و ٩٤.٥ درصد برخوردار هستند.

به گزارش شانا، طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ٥٠ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف داخلی، بازیافت سالانه یک میلیون تن گاز اتان برای مصرف در صنایع پتروشیمی، بازیافت سالانه یک میلیون و ٥٠ هزار تن گاز مایع مرغوب برای صادرات، تولید روزانه ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی گوگرد زدایی و تثبیت شده برای صادرات و بازیافت روزانه ٤٠٠ تن گوگرد برای صادرات در اولویت وزارت نفت قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵