۱
 
کد مطلب: 39748
 
بهای نفت خام در ماه‌های آینده به 50 دلار خواهد رسید
بانک آمریکا: اوپک دیگر وجود نخواهد داشت
 
سازمان اوپک دیگر به معنی واقعی کلمه وجود خارجی نخواهد داشت و قیمت نفت خام در ماه‌های آینده به 50 دلار خواهد رسید. این هشدارهای جدید بانک آمریکا (Bank of America) است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
سازمان اوپک دیگر به معنی واقعی کلمه وجود خارجی نخواهد داشت و قیمت نفت خام در ماه‌های آینده به 50 دلار خواهد رسید. این هشدارهای جدید بانک آمریکا (Bank of America) است.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، بانک آمریکا هشدار داده که با وجود کاهش شدید رشد و تولید در بازارهای جهانی، بهای نفت خام به بشکه‌ای 50 دلار خواهد رسید. همچنین با انقلابی که تغییرات گسترده‌ای را در صنعت انرژی ایجاد کرده، بهای گاز طبیعی مایع (LNG) نیز کاهش خواهد یافت و به این ترتیب منابع گازی ارزانتری برای اروپا ایجاد خواهد کرد.
فرانسیسکو بلانچ، رئیس بخش کالای بانک آمریکا، می‌گوید: «اوپک پس از این‌که در آخرین نشست خود نتوانست قیمت‌ها را تثبیت کند عملا منحل شد. البته این چیزی نیست که در نگاه اول درک شود. عواقب این اتفاق عمیق و طولانی‌مدت هستند.»
به گزارش دیلی‌تلگراف، اکنون این بازار آزاد است که درباره قیمت جهانی نفت تصمیم خواهد گرفت. پدیده‌ای که به آغاز دوره جدیدی منجر خواهد شد که در آن نوسانات شدید قیمت، کشورهایی که وابستگی شدیدی به پول نفت دارند را تحت فشار خواهد گذاشت. در این میان تنها کشورهایی چون عربستان سعودی که از پشتوانه مالی خوبی برخوردار هستند می‌توانند شرایط را به راحتی تحمل کند.
بانک آمریکا در گزارش پایانی خود در سال 2014 میلادی گفته است که حداقل 15 شرکت بزرگ تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا از قیمت‌های فعلی نفت متضرر شده اند و در صورتی که بهای نفت خام آمریکا در بازارهای جهانی به کمتر از 55 دلار برسد، نیمی از شرکت‌های تولیدکننده شیل به شدت متضرر خواهند شد.
بانک آمریکا در شرایطی از پایان سازمان اوپک در ماه‌های آینده خبر داده که پیشتر با پایان بی‌نتیجه آخرین نشست این سازمان با هدف تصمیم‌گیری درباره کاهش سقف تولید نفت گمانه‌زنی‌های زیادی درباره پایان عصر طلایی اوپک صورت گرفته بود.
Share/Save/Bookmark


داوود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۲۰ ۱۰:۵۰:۵۰
اگر به عملکرد دو دهه گذشته سازمان کشور های تولید کننده نفت(اوپک) توجه شود عملا" این سازمان در بالا رفتن قیمتها تاثیر انچنانی نداشته که امروز در این مقطع اثر گذار باشد .اگر دولتمردان ایران کمی دقت میکردند از عضویت در این سازمان انصراف میدادند و به کشور های غیر اوپک می پیوستند .نتیجه 1-قیمت نفت به وضعیت واقعی بر میگشت2-حساسیتها به اقتصاد ایران کمتر می شد.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵