کد مطلب: 37588
 
کاهش قیمت نفت موقتی است
 
مدیر عامل شرکت سعودی بیسیک اینداستریز (سابیک) اعلام کرد که کاهش اخیر قیمتهای جهانی نفت خام مقطعی خواهد بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۹
مدیر عامل شرکت سعودی بیسیک اینداستریز (سابیک) اعلام کرد که کاهش اخیر قیمتهای جهانی نفت خام مقطعی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیروز (چهارم آبان ماه) محمد الماضی اعلام کرد: حتی اگر کاهش قیمتها برای یک سال یا بیشتر ادامه یابد، با توجه به رشد جمعیت جهان و مصرف، این کاهش قیمت موقتی است.

وی اظهار نظر خود درباره تحولات اخیر بازارهای جهانی نفت خام را پس از ارائه گزارش شرکت سابیک، یکی از بزرگ ترین گروه های پتروشیمی جهان و بزرگ ترین شرکت به ثبت رسیده در حوزه خلیج فارس، درباره افت ٤,٥ درصدی سوددهی این شرکت در سه ماهه سوم سال ٢٠١٤ میلادی، در جمع خبرنگاران مطرح کرد.

مدیر عامل سابیک کاهش فروش را از دلایل افت درآمدهای نفتی شرکت سابیک از رقم ٤٨ میلیارد و ٨٠٠ میلیون ریال در سه ماهه سوم ٢٠١٣ به ٤٨ میلیارد و ٧١٠ میلیون دلار (١٢ میلیارد و ٩٩٠ میلون دلار) در سه ماهه سوم امسال برشمرد.

الماضی با بیان این که قیمت های جهانی نفت خام به دلیل رابطه اش با قیمت های مواد اولیه و محصولات نهایی بردرآمدهای سابیک تاثیر داشته است، گفت: این تاثیر قابل پیش بینی نبود زیرا قیمت های جهانی نفت خام تحت تاثیر مسائل اقتصادی و عوامل سیاسی است.

وی تصریح کرد: چین یکی از بازارهای مهم و بزرگ برای سابیک به شمار می رود اما تغییرهایی در میزان مصرف این کشور بوجود آمد، این شرکت هنوز هم درنظر دارد تجارت خود در چین را افزایش دهد و به دنبال سرمایه گذاری در این کشور است.

طرح تولید کودهای شیمیایی سافکو ٥ متعلق به شرکت سابیک عربستان و طرح لاستیکهای مصنوعی کمیا این شرکت که یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت اکسون موبیل است، درحال اجراست؛ هر دوی این پروژه ها درحال احداث هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵