کد مطلب: 74938
 
غرب کارون، اولویت نخست وزارت نفت
 
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، توسعه میدان گازی پارس جنوبی و میدان‌های مشترک غرب کارون را اولویت نخست وزارت نفت اعلام کرد و گفت: توسعه میدان‌های غرب کارون در دولت تدبیر و امید پیشرفت خوبی داشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۴
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، توسعه میدان گازی پارس جنوبی و میدان‌های مشترک غرب کارون را اولویت نخست وزارت نفت اعلام کرد و گفت: توسعه میدان‌های غرب کارون در دولت تدبیر و امید پیشرفت خوبی داشته است.

به گزارش خبرنگار شانا، اکبرنعمت الهی، عصر امروز (یکشنبه، ٢٥ مهرماه) در حاشیه آئین افتتاح نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی» در خانه هنرمندان، توسعه میدان‌های غرب کارون و میدان گازی پارس جنوبی را اولویت نخست وزارت نفت در دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

وی با اشاره به پیشرفت مطلوب توسعه میدان‌های غرب کارون در سه سال گذشته، اظهار کرد: وزارت نفت به همراه شرکت ملی نفت و شرکت متن همه توان خود را برای توسعه میدان‌های غرب کارون به کار گرفته است.

نعمت الهی درباره پروژه آزادگان شمالی نیز گفت: هم اکنون این میدان آماده بهره برداری است.

طرح توسعه میدان مشترک آزادگان شمالی در دو فاز و هریک با ظرفیت تولید ٧٥ هزار بشکه نفت در روز اجرا می شود که بهره‌برداری از آن‎ها، تولید نفت از آزادگان شمالی در مجموع به ١۵٠ هزار بشکه در روز می رسد. هم اکنون فاز نخست این میدان اجرایی شده است و ایران روزانه ٧٥ هزار بشکه نفت از این میدان مشترک برداشت می‎کند.

فاز نخست میدان آزادگان شمالی در قالب قراردادهای بیع متقابل توسعه یافته و شرکت سی‌ان‎پی‎سی پیمانکار طرح توسعه این میدان است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان این که تاکنون سرمایه‌گذاری فراوانی برای توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون شده است، ادامه داد: هم اکنون پیمانکاران داخلی و خارجی با همه توان خود برای توسعه این میدان‌ها در حال فعالیت هستند.

به گزارش شانا، نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی» عصر امروز با حضور اکبر نعمت الهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، روسای روابط عمومی شرکت‌های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، کرامت بهبهانی؛ مجری طرح توسعه میدان آزادگان شمالی، مسعود مرعشی، مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی، تعدادی از مدیران شرکت متن و شرکت چینی« CNPC» به طور رسمی گشایش یافت.

شرکت ملی نفت چین (CNPC)، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و خانه هنرمندان ایران، حامیان مادی و معنوی برپایی نمایشگاه عکس آزادگان شمالی به شمار می‌روند. این نمایشگاه تا ٢٨ مهرماه برپاست.

میدان نفتی آزادگان شمالی بخشی از میدان نفتی آزادگان به شمار می رود که در حدود ١٢٠ کیلومتری غرب اهواز (غرب رودخانه کارون) در منطقه مرز مشترک ایران و عراق در جنوب غرب ایران واقع شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵