داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 91948
 
باید ایمنی را رعایت کنیم!
 
جلسه فوق‌العاده کمیسیون ایمنی راه‌ها که به درخواست وزیر راه و شهرسازی برای بررسی سانحه تصادف اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تشکیل شده بود، به نتایج اولیه‌ای در زمینه بررسی این تصادف دست یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
جلسه فوق‌العاده کمیسیون ایمنی راه‌ها که به درخواست وزیر راه و شهرسازی برای بررسی سانحه تصادف اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تشکیل شده بود، به نتایج اولیه‌ای در زمینه بررسی این تصادف دست یافت.


به گزارش ایسنا، مهرداد تقی‌زاده - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی - در این زمینه توضیح داد: طبق روال عادی جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها باید سه هفته دیگر برگزار می‌شد، اما با تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر لزوم بررسی سریع حادثه تصادف اتوبوس دانش‌آموزان این جلسه ابتدایی صبح امروز و با حضور نمایندگان ۱۶ ارگان مرتبط برگزار شد.

وی با بیان این که بررسی‌های ابتدایی نشان می‌دهد هیچ یک از سرنشینان اتوبوس به جز راننده از کمربند ایمنی استفاده نکرده‌اند، اظهار کرد: راننده که کمربند ایمنی داشته امروز هیچ مصدومیت و مشکلی ندارد، در شرایطی که دیگر سرنشینان به دلیل نبستن کمربند ضربات و برخوردهای زیادی را تحمیل کرده‌اند که متاسفانه به فوت تعدادی از آنها منجر شده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان این که بسیاری از ابعاد دقیق این حادثه باید در جلسات بعدی این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد، عنوان کرد: مساله‌ای مانند سابقه راننده، سابقه تعاونی مسافربری، وضعیت جاده از نظر علائم و استانداردها و همچنین وضعیت بازدید پلیس از محل تصادف مسائلی است که باید در طول روزهای آینده به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا در جلسه بعدی این کمیسیون بتوان اظهارنظر دقیقی در این حوزه داشت.

تقی‌زاده درباره نتیجه ابتدایی این نشست نیز اظهار کرد: در جریان این نشست در جمع‌بندی‌ها به این نتیجه رسیدیم که باید سازمان‌های فعال و دخیل در این حوزه ایمنی را به شکلی جدی‌تر پیگیری کنند. از این رو یکی از مصوبات ما تولید محصولات فرهنگی بود که در این زمینه می‌تواند کمک‌ کننده باشد و در این راستا صدا و سیما به شکل رایگان این بسته‌ها را پخش خواهد کرد. بحث انتقال اردوهای دانش آموزی و دیگر اردوها از جاده به ریل نیز موضوع دیگری است که مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم با بهبود زیرساخت‌ها امکان نهایی شدن این انتقال فراهم شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵