کد مطلب: 90228
 
پیشبینی بانکها از قیمت نفت
 
در نظرسنجی وال استریت ژورنال از ۱۵ بانک سرمایه‌گذاری، قیمت‌های مورد پیش‌بینی برای نفت در سال میلادی جاری و آینده برای سومین ماه متوالی کاهش یافت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
در نظرسنجی وال استریت ژورنال از ۱۵ بانک سرمایه‌گذاری، قیمت‌های مورد پیش‌بینی برای نفت در سال میلادی جاری و آینده برای سومین ماه متوالی کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، برخی از بانک‌های سرمایه‌گذاری تردید دارند پس از پایان فصل تابستان، روند اخیر کاهش ذخایر ادامه پیدا کند زیرا رشد تولید آمریکا روند کاهش ذخایر را در اواخر سال میلادی جاری معکوس خواهد کرد.

بانک‌ها اکنون انتظار دارند قیمت نفت برنت به ۵۳ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۷ بالغ شود که دو دلار نسبت به نظرسنجی ژوئن وال استریت ژورنال کمتر است. متوسط قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز ۵۱ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی شده که یک دلار نسبت به نظرسنجی ژوئن کمتر است.

بانک‌ها برای سال ۲۰۱۸ انتظار دارند قیمت برنت ۵۵ دلار باشد که دو دلار کمتر از پیش‌بینی قبلی است. قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت وست تگزارس اینترمدیت نیز دو دلار نسبت به نظرسنجی ژوئن کاهش یافته و اکنون ۵۳ دلار برای سال آینده پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی‌های جاری برای سال ۲۰۱۹ چندان بالا نیستند زیرا نفت شیل امریکا عامل کلیدی در پیش‌بینی‌های قیمت بلندمدت ملاحظه می‌شود. بانک‌های مورد نظر سنجی وال استریت ژورنال انتظار دارند قیمت برنت در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۰ دلار یا به طور دقیق‌تر ۵۹.۶۰ دلار باشد در حالی که در نظرسنجی قبلی، قیمت پیش‌بینی شده ۷۴ دلار بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا هفته گذشته از کاهش اندک میزان ذخایر نفت خام خبر داده بود.

مایکل ویتنر، تحلیلگر ارشد نفت در بانک "سوسیته جنرال" اظهار کرد: در کوتاه‌مدت ما نسبت به قیمت‌ها بسیار محتاط هستیم به خصوص در سپتامبر و اکتبر که از نظر فصلی برای تقاضا برای نفت و فرآورده‌های نفتی منفی محسوب می‌شود.

در آغاز هفته گذشته ۳۳ اقتصاددان و تحلیلگر که در نظرسنجی ماهانه رویترز شرکت کردند، قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را برای ششمین ماه متوالی کاهش دادند زیرا کاهش کمتر از حد انتظار روند تعادل بازار نفت، عزم اعضای اوپک برای پایبندی به توافق کاهش تولید را تحت فشار مضاعفی قرار داده است.

طبق نظرسنجی رویترز، قیمت نفت برنت در سال جاری به ۵۲.۴۵ دلار در هر بشکه می‌رسد که کمتر از پیش‌بینی قبلی ۵۳.۹۶ دلار است در حالی که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت ۵۰.۰۸ دلار در سال ۲۰۱۷ پیش بینی می‌شود که نسبت به قیمت ۵۱.۹۲ دلار در نظرسنجی ژوئن کاهش داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵