کد مطلب: 45408
 
افزايش توليد شيل اويل در آرژانتين
 
مدیرعامل شرکت دولتی وای‌پی‌اف آرژانتین روز پنجشنبه (٢٠ فروردین ماه) از افزایش تولید شیل اویل از حوزه واکا موئرتا در این کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵
مدیرعامل شرکت دولتی وای‌پی‌اف آرژانتین روز پنجشنبه (٢٠ فروردین ماه) از افزایش تولید شیل اویل از حوزه واکا موئرتا در این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، میگوئل گالوسیو روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس صنعتی در اروگوئه اعلام کرد که تولید شیل اویل از حوزه گسترده واکا موئرتا افزایش یافته است اما افت قیمتهای جهانی نفت و افزایش هزینه‌های حفاری سودآوری این حوزه را تهدید می‌کند.

به گفته این شرکت، کاهش قیمتهای جهانی نفت خام در سال گذشته تأثیری در برنامه‌های حفاری وای‌پی‌اف نداشته اما روند کاهش برنامه‌های مخارج چندمیلیارد دلاری شرکتهای بزرگ چندملیتی در این صنعت را سبب شده است.

این کشور واقع در آمریکای جنوبی در نظر دارد به منظور تغییر در کسری بودجه انرژی، بهره‌برداری از حوزه واکا موئرتا را افزایش دهد.

با این حال، نظارت دولتی بر اقتصاد و همچنین افزایش هزینه‌ها سبب بازداشتن سرمایه‌گذاران خارجی از ورود به این میدان شده است.

همزمان با افت قیمتهای جهانی نفت و الزام شرکتهای انرژی در برآورد دوباره برنامه‌های خود، ابهام درباره حوزه واکا موئرتا شدت بیشتری گرفت، حوزه‌ای که تولید آن در مراحل اولیه قرار دارد و مهندسان همچنان در حال تصمیمگیری درباره محل حفاری به منظور بهینه‌سازی تولید هستند.

گالوسیو گفت: برای صحبت درباره سودآوری انرژیهای حاصل از ذخایر نامتعارف هنوز زود است. این جریان به عوامل زیادی بستگی دارد.

وی تصریح کرد: این میدان با داشتن یک چاه ١١ میلیون دلاری و نفت ٥٠ دلاری سودآور نیست. ما چاههای عمودی خود را حفاری کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم که این چاهها با هزینه‌ای بالغ بر ٦,٥ تا هفت میلیون دلار، با نفت ٨٤ دلاری سودآور خواهند بود.

گالوسیو افزود: چاههای افقی از نظر قابلیت تولید از شرایط بسیار مثبتتری برخوردارند اما ما درباره چاههایی صحبت می‌کنیم که در یک سال گذشته تولید داشته‌اند.

وای‌پی‌اف اعلام کرده است که تغییر در کسری انرژی آرژانتین نیازمند ٢٠٠ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در دهه آینده به منظور بهره‌برداری از حوزه واکا موئرتاست.

شرکت وای‌پی‌اف آرژانتین در سال ٢٠١٢ میلادی پس از متهم شدن مالک پیشین آن یعنی شرکت رپسول اسپانیا به ارائه سرمایه‌گذاری ناکافی، در اختیار دولت این کشور قرار گرفت و ملی شد.

گالوسیو در ادامه گفت: هم‌اکنون میدان لوما کامپانا ٤٤ تا ٤٥ هزار بشکه معادل نفت در روز تولید می‌کند.

وی با اشاره به این میدان که تحت بهره‌برداری دو شرکت وای‌پی‌اف و شورون است و کل تولید شیل آرژانتین را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: تولید این میدان در بالاترین سطح از تولید ذخایر نامتعارف موجود در خارج از ایالت متحده قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵