داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89653
 
ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران
 
مدیر اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران از آغاز عملیات احداث این تصفیه‌خانه با ظرفیت متوسط ورودی شش متر مکعب بر ثانیه خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
مدیر اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران از آغاز عملیات احداث این تصفیه‌خانه با ظرفیت متوسط ورودی شش متر مکعب بر ثانیه خبر داد.

به‌گزارش ایلنا، «علی‌اصغر شم‌آبادی» سرمایه‌گذاری این طرح را ۱۲۵میلیون یورو اعلام کرد و گفت: عملیات خاک‌برداری احداث چهار واحد تصفیه‌خانه فاضلاب با تامین مالی از محل بانک توسعه اسلامی و انتخاب شرکت پیمانکاری از طریق مناقصه بین المللی انجام شده است.

او با اشاره به اهداف کلی طرح اظهار داشت: این تصفیه‌خانه قادر است سالانه ۱۹۰میلیون مترمکعب پساب قابل استفاده برای بخش کشاورزی را به چرخه تولید بازگرداند و به عنوان یکی از منابع آبی پایدار شهر نیز به شمار آید.

به گفته شم‌آبادی مدت طراحی و اجرای پروژه ۳۶ ماه پیش بینی شده است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده عملیات اجرایی آن در پایان سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید.

تصفیه‌خانه فاضلاب غربی در زمینی به مساحت حدود ۴۵ هکتار در جنوب غرب تهران، منطقه فیروزبهرام واقع شده است و با جمعیت زیر پوشش دو میلیون و ۱۰۰هزار نفر امکان تصفیه فاضلاب مناطق غرب و جنوب غربی تهران را فراهم می‌کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵