کد مطلب: 68043
 
گام اول اجرای اساسنامه جدید برداشته شد
خانه تکانی در شرکت ملی نفت
 
دو هفته پس از ابلاغ اساسنامه جدید شرکت ملی نفت ایران توسط رییس جمهور، اعضای جدید هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران معرفی شدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
دو هفته پس از ابلاغ اساسنامه جدید شرکت ملی نفت ایران توسط رییس جمهور، اعضای جدید هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران معرفی شدند.
به گزارش نکونیوز، براساس قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران که هشت خردادماه امسال از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد، مسئولیت اداره شرکت ملی نفت ایران برعهده هیئت‌مدیره است (ماده ٢٨) هیئت‌مدیره شرکت متشکل از هفت عضو اصلی و دو عضو ‌علی‌البدل است که برای یک دوره چهارساله با پیشنهاد وزیر نفت و تصویب مجمع منصوب می‌شوند که حکم انتصاب آنها به وسیله وزیر نفت صادر می‌شود. همه اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت‌مدیره باید شخص حقیقی باشند. سمت عضویت در هیئت‌ مدیره شرکت، قائم به شخص است. در انتخاب اعضای علی‌البدل باید ترتیب عضویت آنان نیز مشخص شود.
بر همین مبنا اعضای جدید هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران امروز (یکشنبه، ٢٣ خردادماه) برگزیده شدند؛ بیژن زنگنه، وزیر نفت، علی کاردر، مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران، سید محسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا منوچهری، معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، سید اصغر هندی، مشاور حقوقی و بین الملل وزیر نفت، قدیر موحد زاده، مدیر امور مالی شرکت ملی نفت ایران به عنوان عضو اصلی و محسن پاک نژاد به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند. البته طبق اساسنامه، باید دو عضو علی البدل برای هیات مدیره معرفی می شدند که فقط یک نفر معرفی شد.
کاردر پیش از این سمت، معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران بود که از امروز به عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب شده است.
کاردر که متولد سال ۱۳۳۳ است در سال ۱۳۵۵ لیسانس علوم مالی و در سال ۱۳۶۳ مدرک فوق لیسانس علوم مالی دریافت کرد و تخصص آکادمیک وی به مسائل مالی و تأمین سرمایه باز می‌گردد؛ موضوعی که در شرایط کنونی صنعت نفت، بیش از پیش مورد نیاز است. مدیر مالی و اداری و بازرگانی و قائم مقام معاون وزیر نفت و عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بازرگانی در وزارت نفت، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت کالای نفت تهران، مدیرعامل در شرکت کالای نفت لندن، مشاور وزیر نفت، مدیر امور مالی و عضو هیدت مدیره شرکت نفت و ذیحساب طرح های عمرانی در شرکت ملی نفت ایران و مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و رئیس ستاد اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی و مدیر طرح سیستم جامع مکانیزه ERP در شرکت ملی نفت ایران از جمله سوابق کاری کاردر در مجموعه نفت محسوب می شود.
وزیر نفت همچنین در حکمی رکن الدین جوادی را به عنوان معاون خود در نظارت بر منابع هیدروکربوری منصوب کرد. در حکم وزیر نفت آمده است: در مرحله انتخاب هیئت مدیره جدید شرکت ملی نفت ایران، با توجه به عدم تمایل جنابعالی به ادامه حضور در سمت مدیریت عامل و عضویت هیئت مدیره این شرکت، لازم می داند که ضمن قدرشناسی و سپاس از جنابعالی که در یکی از سخت ترین دورانهای حیات شرکت ملی نفت ایران، مدیریت عامل این شرکت را به عهده گرفتید و منشاء خدماتی با ارزش از جمله به نتیجه و بهره برداری رسانیدن چندین فازمیدان عظیم پارس جنوبی و توسعه میدانهای غرب کارون و نیز افزایش تولید و صادرات نفت خام پس از لغو تحریمها شدید، بدینوسیله به عنوان «معاون وزیر در نظارت بر منابع هیدروکربوری» منصوب می شوید. اهمیت اجرای دقیق وظایف حاکمیتی که به موجب قانون اصلاح قانون نفت مصوب خردادماه ١٣٩٠ مجلس شورای اسلامی بر عهده وزارت نفت قرار گرفته، علت اصلی و ضرورت تشکیل این معاونت را نمایان می سازد. انتظار می رود که با توجه به تجارب گرانقدر جنابعالی، این وظیفه و مسئولیت حاکمیتی وزارتخانه به خوبی انجام برسد و بویژه در موضوع افزایش بازیافت نفت از میدانهای در دست بهره برداری، قدمهای جدی تری برداشته شود. از خداوند قادر متعال توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف خطیری که بر عهده می گیرید مسئلت دارم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵