کد مطلب: 84766
 
تسهیل شرایط برای پیمانکاران
 
مدیر بازرگانی شرکت ملی پالایش و پخش گفت: با ارائه آمار تولید و فرصت سرمایه‌گذاری، شرایط را برای پیمانکاران و سازندگان صنعت نفت تسهیل نموده‌ایم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸
مدیر بازرگانی شرکت ملی پالایش و پخش گفت: با ارائه آمار تولید و فرصت سرمایه‌گذاری، شرایط را برای پیمانکاران و سازندگان صنعت نفت تسهیل نموده‌ایم.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، علی زیار امروز (سه‌شنبه ١٩ اردیبهشت ماه) در حاشیه آخرین روز از برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: در راستای بهره‌گیری از تولید داخلی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز ١٤٠٤ و برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، آمار تولید و فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مواد شیمیایی، کاتالیست‌های مصرفی، تجهیزات برق، ابزار دقیق، مخابرات صنعتی، تجهیزات مکانیکی و ... در صنعت پالایش ارائه شده است.

وی افزود: در بخش مواد شیمیایی تولید صنعتی برابر با ٤٧,٧٣ درصد بوده و این در حالی است که هنوز فرصت سرمایه‌گذاری تا ٥٢.٢٧ درصد وجود دارد. در بخش تولید اقلام شیمیایی در داخل کشور نیز ظرفیت تولید صنعتی ٦٢ درصد بوده و فرصت سرمایه‌گذاری تا ٣٨ درصد دیگر وجود دارد.

زیار گفت: تولید صنعتی در بخش کاتالیست برابر با ٦٣ درصد اعلام شده، پس هنوز ٣٧ درصد برای سرمایه‌گذاران فرصت باقی است.

وی همچنین به ٣٠ درصد ساخت تجهیزات برق و ابزار دقیق در داخل کشور اشاره کرد و اذعان داشت: ٧٠ درصد فرصت سرمایه‌گذاری در این بخش وجود دارد.

در بخش تجهیزات مکانیک شامل تجهیزات ثابت و دوار تاکنون ٥٦ درصد نیاز کشور رفع شده و این در حالی است که ٤٤ درصد فرصت سرمایه‌گذاری برای پیمانکاران وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵