داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104567
 
کاهش قیمت جهانی طلا
 
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۲۵۵ دلار و ۴۸ سنت رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۹ درصد کاهش به ۱۲۵۵ دلار و ۴۸ سنت رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار تضعیف شده و ارزش سهام در بازارهای بورس افزایش یافته است، قیمت طلا دیروز کاهش داشت، اما با توجه به تنش های تجاری میان آمریکا و چین همچنان رشد قیمت هفتگی را شاهد بود.

پس از آنکه آمارها نشان داد که نرخ بیکاری در آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافته و میزان دستمزدها کمتر از حد پیش بینی ها رشد داشته است، ارزش دلار شاهد کاهش بود.

تضعیف ارزش دلار، با ارزان تر کردن کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا برای خریداران غیرآمریکایی موجب تقویت قیمت طلا می شود.

تعرفه های جدید دولت آمریکا علیه 34 میلیارد دلار از کالاهای چینی از روز جمعه به اجرا گذاشته شده و وزارت بازرگانی چین نیز با اعلام تعرفه 25 درصدی بر 34 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی این اقدام را تلافی کرده است.

اما واکنش بازارها به افزایش تعرفه ها چندان قابل توجه نبود و ارزش سهام در بازارهای مالی شاهد افزایش بود. بالا رفتن ارزش سهام در بازارهای بورس موجب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده و قیمت فلز زرد را کاهش می دهد.

جاش گریوز، تحلیلگر بازار طلا گفت: «تعرفه ها قبلا تاثیر خود را در بازار گذاشته اند... طلا برای افزایش قیمت به چیزی بیش از یک جنگ تجاری نیاز دارد. عواملی همچون آشفتگی در بازارهای بورس، انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا و عقب نشینی فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره می تواند موجب رشد قیمت طلا شود.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.19 درصد کاهش به 1255 دلار و 48 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز گذشته با 0.23 درصد افت به 1255 دلار و 90 سنت رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵