کد مطلب: 90705
 
کاهش درآمد شرکت ملی نفت ونزوئلا
 
درآمد شرکت ملی نفت ونزوئلا در سال گذشته میلادی به دلیل سایه سنگین بحران اقتصادی در این کشور با کاهش قابل توجهی روبرو شد و سود خالص این شرکت تقریبا ۹۰ درصد تنزل پیدا کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
درآمد شرکت ملی نفت ونزوئلا در سال گذشته میلادی به دلیل سایه سنگین بحران اقتصادی در این کشور با کاهش قابل توجهی روبرو شد و سود خالص این شرکت تقریبا ۹۰ درصد تنزل پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، پترولئوس دی ونزوئلا، شرکت ملی نفت ونزوئلا، در تازره ترین گزارش سالانه مالی خود اعلام کرد، درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن با ۳۴ درصد کاهش به ۴۸ میلیارد دلار رسید.

همچنین سود خالص شرکت ملی نفت ونزوئلا با تقریبا ۹۰ درصد کاهش به ۸۲۸ میلیون دلار رسید که این رقم برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار گزارش شده بود.

البته کارشناسان اقتصادی بر روی درآمد شرکت نفت «پترولئوس دی ونزوئلا» این کشور به دلیل کمک های چند میلیارد دلاری آن به «کمپین ضد فقر» در ونزوئلا تمرکز خاصی دارند و طبیعی است که آمار سودهی این شرکت در مقایسه با شرکت های خصوصی کمتر باشد.

ونزوئلا با برآورد تقریبی ۳۰۰ میلیارد بشکه نفت ، دارنده بزرگ ترین ذخایر نفت خام میان اعضای اوپک است؛ اما تولید نفت این کشور به دلیل بحران شدید اقتصادی، کمبود تجهیزات پایه ای در میادین نفتی و کاهش سرمایه گذاری با روند نزولی روبرو شده است.

همچنین شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام کرد، میانگین تولید نفت خام در سال ۲۰۱۶ میلادی که شامل گاز مایع طبیعی هم است به ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده است؛ در حالیکه این رقم برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه ثبت شده بود. صادرات نفت هم در سال ۲۰۱۶ میلادی بطور میانگین ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار بشکه در روز بود که این رقم برای سال قبل از آن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه بود.

«پترولئوس دی ونزوئلا» اعلام کرد در سال گذشته میلادی، ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار از پرداخت های اوراق قرضه را انجام داده است و تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، بدهی مالی این شرکت تقریبا ۴۲ میلیارد دلار و در مقایسه با سال قبل از آن کمتر از ۶ درصد گزارش شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵