کد مطلب: 52185
 
نوبخت درباره میرکاظمی و کرسنت چه گفت؟
 
در شرایطی که اتهام زنی مقامات دولت سابق به دولت فعلی افزایش یافته، سخنگوی دولت امروز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۷
در شرایطی که اتهام زنی مقامات دولت سابق به دولت فعلی افزایش یافته، سخنگوی دولت امروز نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
به گزارش نکونیوز، نوبخت در نشست خبری امروز خود به سخنان میرکاظمی وزیر اسبق نفت و مهمترین منتقد زنگنه در مجلس پاسخ داد و با مورد توجه قرار دادن اتهاماتی که میرکاظمی نسبت به مسوولان این دولت بیان کرده، گفت: آقای دکتر میرکاظمی نماینده باشخصیت، اصول‌گرا و معتقد به قیامت هستند و اگر فکر می‌کنند تخلفی صورت گرفته آن را حتما به قوه قضاییه اعلام کنند و اگر قوه قضاییه فساد یا خلاف قانونی را دید برخورد خواهد کرد.
وی همچنین در قالب پاسخ به سوال خبرنگاری درباره موضوع پرونده کرسنت که از جمله اتهامات وارده توسط میرکاظمی به زنگنه بوده تصریح کرد: این پرونده بیش از ده سال است که مورد بررسی قرار گرفته و تردیدی ندارم که اگر قوه قضاییه خلاف قانونی می‌دید، برخورد می‌کرد. ما به عدالت و دقت و به استدلال قوه قضاییه اعتماد داریم.
نوبخت درحالی از چنین صفاتی برای میرکاظمی استفاده کرده که گفته می شود وزیر اسبق نفت در جلسات کمیسیون انرژی مجلس، با لحنی بسیار تند با وزیر فعلی نفت برخورد می کند که گاه با تذکراتی هم همراه شده است.
نوبخت در نشست خبری امروز در خصوص شکایات مطرح شده از سوی مسوولان دولت قبلی نسبت به دولت فعلی نیز گفت: ما نسبت به دولت قبل این اعتقاد را نداریم که با توجه به اسنادی که در اختیار‌مان قرار گرفته شروع به ایراد برخی اتهامات کنیم ، معتقدیم مرجع رسیدگی به اتهامات قوه محترم قضاییه است و به جای این که این موضوعات را رسانه‌ای کنیم معتقدیم که قوه قضاییه کار خود را انجام خواهد داد و اصلا اخلاقی هم نیست که یک جانبه موضوعی را بیان کنیم.
وی افزود: در واقع ما از رسانه‌ای کردن اتهامات همواره معذوریم اگر چه معاون اول محترم رییس جمهور که رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است، مطالبی راجع‌به پرونده‌های مفتوح از جمله بابک زنجانی بیان می‌کنند، اما این که اتهامات را در غیاب افراد مطرح کنیم اخلاقا درست نمی‌دانیم و فکر می‌کنیم این موضوع با آموزه‌های اسلامی در تعارض است.
سخنگوی دولت اضافه کرد: با این وجود سناریویی برای مسوولین دولت فعلی طراحی شده که طی آن اتهاماتی را وارد کنند در اینجا من به همه آن مسوولان محترم که این اتهامات را وارد کرده‌اند توصیه می‌کنم هیچ موردی را اغماض نکنند و اگر فکر می‌کنند خلافی صورت گرفته آن را به قوه قضاییه ارائه دهند تا به جای تشویش اذهان عمومی قوه محترم قضاییه در مورد آن صحبت کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵