کد مطلب: 98329
 
افزایش تولید پتروشیمی مهاباد
 
مدیرعامل پتروشیمی مهاباد با اشاره به افزایش تولید این شرکت از 35 به 43 تن در ساعت و اخذ استانداردهای بین المللی محیط زیست و کیفیت، گفت: مجتمع پتروشیمی مهاباد در سایه این افزایش تولید به ظرفیت اسمی خود به میزان 300 هزار تن در سال می رسد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
مدیرعامل پتروشیمی مهاباد با اشاره به افزایش تولید این شرکت از 35 به 43 تن در ساعت و اخذ استانداردهای بین المللی محیط زیست و کیفیت، گفت: مجتمع پتروشیمی مهاباد در سایه این افزایش تولید به ظرفیت اسمی خود به میزان 300 هزار تن در سال می رسد.
محسن مجیدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزایش تولید مجدد این مجتمع در سال آینده به میزان روزانه هفت تن در ساعت را پیش بینی کرد و افزود: حدود 185 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی طی 9 ماه گذشته در این مجتمع تولید و 87 درصد از آن صادر شد.
به گفته وی شرکت پتروشیمی مهاباد به عنوان بزرگترین واحد صنعتی آذربایجان غربی در پی نهادینه کردن بهبود کیفیت فرآیندهای تولید، رعایت اصول ایمنی، حفاظت از محیط زیست و عمل به تعهدات اجتماعی خود اقدام به استقرار سیستم های مدیریت براساس استانداردهای جهانی کرده است.
مجیدی با تاکید بر رعایت معیارهای زیست محیطی در تولیدات پتروشیمی مهاباد ادامه داد: این مجتمع ایزو 9001 استاندارد کیفی، ایزو 14001 رعایت الزامات بین المللی در حفظ محیط زیست و ایزو OHSAS 18001 سیستم یکپارچه مدیریت و رعایت اصول ایمنی و بهداشت حرفه ای را با موفقیت اخذ کرد تا ارتقا کیفیت محصولات در کنار افزایش کمی تولیدات این شرکت قرار گیرد.
مدیرعامل پتروشیمی مهاباد گسترش تولید پایدار، هماهنگ با حفظ محیط زیست را از اولویت ها و اهداف اصلی این شرکت عنوان کرد.
به گزارش ایرنا مجتمع پتروشیمی مهاباد در قالب طرح ساخت خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور به طول یکهزار و ‎ 600 کیلومتر ساخته شده است تا سالانه حدود 324 هزار تن اتیلن به عنوان خوراک اصلی این پتروشیمی از عسلویه به این مجتمع تزریق شود.
در مسیر این خط انتقال 6 واحد پتروشیمی در مناطق محرومی چون خرم آباد، کرمانشاه، مهاباد، میاندوآب و سنندج ساخته شده است و اتیلن مورد نیاز همه این واحدها از طریق این خط لوله تامین می شود.
این طرح ماندگار که فعالیت های مقدماتی و مطالعاتی آن از سال 1383 و عملیات اجرایی آن از سال 1388 آغاز شده در زمینی به مساحت 185 هکتار در کیلومتر 15 جاده مهاباد ـ ارومیه احداث شده است.
مجتمع پتروشیمی مهاباد سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین (ظرفیت اسمی) و 30 هزار تن 'بوتن یک' را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.
مجتمع پتروشیمی مهاباد در زمان حاضر به برکت پیگیری های مسئولان در دولت تدبیر و امید برای حدود 600 نفر به صورت مستقیم و حدود بیش از سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است؛ این طرح پس از بهره برداری کامل و در بخش صنایع پائین دستی برای چهار هزار نفر به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال را فراهم می کند.
شهرستان مهاباد با حدود 237 هزار نفر جمعیت در 125 کیلومتری جنوب ارومیه، مرکز آذربایجان غربی واقع است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵