داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18219
 
تصویب ضوابط فروش سیم‌کارت‌های خارجی
 
با افزایش تقاضا برای خرید سیم کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ضوابط و دستورالعمل فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در داخل کشور را تصویب کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۳
به گزارش تسنیم، محمد علی فرقانی با اعلام خبر فوق اظهار کرد: این مصوبه در راستای حمایت از حقوق مشترکین و افزایش رضایت آن‌ها و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات فنی و امنیتی احتمالی ناشی از فروش سیم‌کارت‌های خارجی و ضابطه‌مند شدن فعالیت عاملین فروش و امکان کنترل و نظارت بر فعالیت آن‌ها تدوین و تصویب شد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: براساس این مصوبه، فروشندگان سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور برای ارائه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی شرکت‌های خارجی صادر کننده سیم‌کارت باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز دریافت کنند.

وی عنوان کرد: فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های ماهواره‌ای جزء خدمات موضوع ضوابط فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در داخل کشور نبوده و فروش سیم‌کارت‌هایی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای نظیر ثریا، اینمارست و ... امکان ارائه خدمت دارند، ممنوع است.

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با اشاره به اینکه مدت اعتبار مجوز برای ارائه سیم‌کارت‌های خارجی دو سال است، تصریح کرد: متقاضی این نوع مجوز باید شرکت غیر دولتی بوده و در ایران به ثبت رسیده باشد و تا پایان مدت اعتبار مجوز، ماهیت حقوقی خود را حفظ کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵