کد مطلب: 81192
 
چشم‌انداز قیمت نفت
مشکل مازاد عرضه بازار نفت کی حل می‌شود؟
 
قیمت نفت برنت به بالاترین میزان در حدود ۲۰ روز گذشته افزایش یافته و دبیرکل اوپک با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز توافق نفتی توسط اوپک در ماه میلادی گذشته گفته است که «هرچیزی جز تبعیت ۱۰۰ درصدی از طرح کاهش تولید نفت، راضی‌کننده نیست».
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
قیمت نفت برنت به بالاترین میزان در حدود ۲۰ روز گذشته افزایش یافته و دبیرکل اوپک با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز توافق نفتی توسط اوپک در ماه میلادی گذشته گفته است که «هرچیزی جز تبعیت ۱۰۰ درصدی از طرح کاهش تولید نفت، راضی‌کننده نیست».
به گزارش نکونیوز، بازار نفت ظرف دیروز و امروز وضعیت بهتری پیدا کرده است و امیدواری‌ها نسبت به ایجاد تعادل در این بازار افزایش پیدا کرده است. محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک دیروز
رویترز در گزارشی وضعیت بازارهای پیش‌فروش نفت را بررسی کرده و نوشته است که فعالان بازار انتظار دارند که بازار نفت از ابتدای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ وارد کسری عرضه شود. به گفته رویترز، قیمت نفت برنت در بازارهای پیش‌فروش برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به نحو محسوسی افزایش یافته است.
در لندن گفته است که تنها تبعیت ۱۰۰ درصدی کشورها از توافق نفتی و کاهش سطح تولید به میزان مشخص‌شده در توافق، راضی‌کننده است و اوپک انتظار دارد که به این میزان از تبعیت توسط کشورهای عضو خود دست یابد.
ماه گذشته، کشورها عضو اوپک سطح بالایی از تبعیت از برنامه کاهش تولید نفت خود را به نمایش گذاشتند و در مجموع بیش از ۹۰ درصد به توافق نفتی پایبند بودند.
در همین حال، رویترز در گزارشی وضعیت بازارهای پیش‌فروش نفت را بررسی کرده و نوشته است که فعالان بازار انتظار دارند که بازار نفت از ابتدای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ وارد کسری عرضه شود. به گفته رویترز، قیمت نفت برنت در بازارهای پیش‌فروش برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به نحو محسوسی افزایش یافته است.
یکی از اهداف توافق اوپک این بوده که موجودی انبارهای نفت که مملو از نفت هستند را کاهش دهد و حالا رویترز نوشته که وضعیت بازار نفت در حال هدایت به سمتی است که انباشتن انبارها از نفت جز در ایالت متحده آمریکا دیگر سودزا نیست.
در عین حال، شرکت‌های بزگ نفتی نیز انتظار دارند که اوپک و روسیه با تمدید توافق نفتی، به ایجاد هرچه سریع‌تر توازن در بازار نفت کمک کنند. پاتریک پویان مدیرعامل توتال گفته است که اگر اوپک و غیراوپک می‌خواهند که موجودی انبارها کاهش یابد و بازار نفت به تعادل برسد باید توافق را پس از ماه مه نیز ادامه دهند. وی گفته که مطمئن است که آن‌ها این کار را می‌کنند و توافق نفتی تمدید می‌شود.
در حال حاضر نفت خام برنت در قیمت ۵۶ دلار و ۸۱ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود. نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز در قیمت ۵۴ دلار و ۶ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵