کد مطلب: 97122
 
موفقیت شرکت ملی نفتکش ایران
 
شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت گواهینامه از اتحادیه اروپا در خصوص پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها برای ناوگان این شرکت شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
شرکت ملی نفتکش ایران موفق به دریافت گواهینامه از اتحادیه اروپا در خصوص پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها برای ناوگان این شرکت شد.
به گزارش ایلنا، شرکت ملی نفتکش ایران موفق به اجرای مقررات جدید ‎محیط‎زیستی اتحادیه اروپا در زمینه کنترل انتشار گاز دی‎اکسیدکربن از کشتی‎ها و دریافت گواهینامه از این اتحادیه درخصوص پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها )EU MRV Monitoring Plan ( برای ناوگان این شرکت شد.

مدیر فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران درخصوص مقررات زیست محیطی جدید اتحادیه اروپا در مورد پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها )EU MRV Monitoring Plan( گفت: در آینده نزدیک،کشتی‎ها بر اساس میزان انتشار گاز CO2 ، رده‎بندی و بر اساس آن، تجارت جدیدی را شروع خواهند کرد به طوری که اگر یک کشتی گاز CO2 کمتری را انتشار دهد، می‌‎تواند اختلاف آن را در بازار به کشتی‎های دیگری که گاز CO2 بیشتری تولید و منتشر کرده‎اند، به فروش برساند.

اکبر جبل عاملی افزود: EU MRV که کنترل و اندازه‎گیری انتشار گازCO2 از کشتی‎ها و به طور کلی متوسط بهره‎وری انرژی با توجه به انتشار این گاز را براساس داده‎ها و گزارش‎های تایید شده دریافتی از کشتی‎ها دنبال می‎کند، برای تمامی کشتی‎های تجاری با وزن بیش از 5 هزار تن و در بنادر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ و ایسلند از ژانویه سال 2018 و در کل بنادر جهان از ژانویه 2019 لازم الاجرا است.

وی با اشاره به صدور گواهینامه تطابق در مورد پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها) EU MRV Monitoring Plan) برای کشتی‎های شرکت ملی نفتکش ایران ادامه داد:این گواهینامه که به منزله اجرای الزامات و مقررات اتحادیه اروپا در بخش MRV است، پس از تایید موسسه رده‎بندی DNV.GL توسط این موسسه و به نیابت از این اتحادیه در تاریخ 8 نوامبر سال جاری میلادی برای نخستین کشتی این شرکت صادر شد.

مدیر فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه صدور این گواهینامه بیانگر پایبندی و اهتمام این شرکت در اجرای قوانین و مقررات محیط زیستی است گفت: گواهینامه تطابق با MRV در مجموع برای 41 فروند از کشتی‎های ناوگان این شرکت صادر شده‎ است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵