کد مطلب: 96312
 
استقبال از مشارکت نفتی آذربایجان
 
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: ایران از مشارکت شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار) در طرح های انرژی خود استقبال می کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۰
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: ایران از مشارکت شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار) در طرح های انرژی خود استقبال می کند. 
به گزارش ایرنا به نقل از سایت شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار )، «امیر حسین زمانی نیا» روز چهارشنبه در دیدار رونق عبدالله اف رییس شرکت سوکار در باکو ، با اشاره به وجود ظرفیت های بزرگ توسعه روابط دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله در بخش انرژی ، افزود: همکاری در صنعت نفت و گاز، می تواند در توسعه هر دو کشور موثر باشد.
زمانی نیا گفت: ایران پروژه های جدیدی را در حوزه نفت و گاز تعریف کرده و در آینده نزدیک حجم استخراج نفت و گاز در کشورمان افزایش خواهد یافت و از مشارکت سوکار در این طرح استقبال می کنیم .
رونق عبد الله اف رییس شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان نیز با اشاره به روابط عمیق میان دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی و مذاکرات مستمر شرکت های نفت و گاز ایران و آذربایجان ، گفت : سفرهای متقابل مسئولان انرژی دو کشور موجب گسترش هر چه بیشتر همکاری های مشترک می شود .
در این دیدار گسترش همکاری جمهوری آذربایجان و ایران در صنعت نفت و گاز از جمله در خلیج فارس و دریای خزر به صورت مشروح بررسی شد و طرفین وجود فرصت های مناسب در این زمینه را مورد تاکید قرار دادند.
شرکت بارگانی نفت ایران NICO در حال حاضر با داشتن ۱۰ درصد سهم ، یکی از سهامداران توسعه بزرگترین میدان گازی ' شاهدنیز ' جمهوری آذربایجان است .
این شرکت ایرانی همچنین سهم ۱۰ درصدی در بهره برداری از خط لوله گازی قفقاز جنوبی برای انتقال گاز طبیعی جمهوری آذربایجان به بازارهای جهانی ، دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵