داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 73632
 
رشد شاخص بورس و حجم مبادلات
 
سومین روز معاملات این هفته بازار سرمایه ایران نسبت به روزهای گذشته با توان بیشتری جلو رفت؛ به طوری که حجم معاملات توانست رقم یک میلیارد را رد کند. همچنین شاخص کل بازده نقدی و قیمتی نسبت به روز گذشته ۰.۱۴ درصد افزایش یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
سومین روز معاملات این هفته بازار سرمایه ایران نسبت به روزهای گذشته با توان بیشتری جلو رفت؛ به طوری که حجم معاملات توانست رقم یک میلیارد را رد کند. همچنین شاخص کل بازده نقدی و قیمتی نسبت به روز گذشته ۰.۱۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار امروز پس از ۱۰۵ واحد رشد عدد ۷۶ هزار و ۲۷۳ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص کل هم وزن با ۲۹ واحد افزایش به رقم ۱۴ هزار و ۵۶۲ واحدی رسید.

در سومین روز معاملات این هفته شاخص آزاد شناور پس از ۱۴۳ واحد رشد در تراز ۸۴ هزار و ۷۱۷ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص بازار اول با ۳۹ واحد افزایش عدد ۵۳ هزار و ۳۴۹ واحدی را تجربه کرد. علاوه بر این ها شاخص بازار دوم با ۴۳۵ واحد افزایش در تراز ۱۶۶ هزار و ۹۴۰ واحدی ایستاد.

نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سایپا و ایران خودرو به ترتیب با ۳۶، ۱۵ و ۱۳ واحد تاثیر مثبت در شاخص بیشترین نقش را در روند افزایشی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

در کفه مقابل نماد معاملاتی دارویی رازک، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و بانک پاسارگاد به ترتیب با ۶، ۵ و ۳ واحد تاثیر منفی در شاخص کل سعی کردند نگذارند نماگر بازار بیش از این صعود کند.

نماگر بورس اوراق بهادار در اولین روز این هفته ۳۵۰ واحد افت کرده بود و دومین روز معاملاتی را با رشد ۶۲ واحدی به پایان رساند امروز را با ۰.۱۴ درصدی پشت سر گذاشت.

در نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیش از ۷۴ درصد خریدها را سهام‌داران حقوقی به خود اختصاص دادند و همچنین بیش از ۲۳ درصد ارز آن ینز توسط حقیقی‌ها انجام شد. ارزش معاملات امروز به رقم ۲۸۳ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و۱۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون سهم و اوراق قابل معامله طی بیش از ۴۵ هزار نوبت داد وستد بود. با این حساب حجم معاملات نسبت به نفوذ گذشته مقداری رشد را نشان می‌دهد.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی حق تقدم شرکت پتروشیمی شازند با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شد.

علاوه بر این نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سیمان کردستان، ایران دارو، کابل البرز و پارس سرام در معاملات امروز بازگشایی شدند.

نماد معاملاتی بانک پاسارگاد امروز بیشترین حجم و ارزش معامله را به خود اختصاص داد. در این نماد تنها یک داد و ستد انجام شد که طی آن یک سهامدار حقوقی ۴۹۴ میلیون و ۵۴ هزار سهم به ارزش ۵۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان را به دیگر سهامدار حقوقی واگذار کرد.

آیفکس امروز پس از ۱.۵ واحد رشد رقم ۸۱۰.۹ واحدی را تجربه کرد ارزش معاملات امروز فرابورس ایران به رقم ۲۴۹ میلیارد و ۸۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست بودن ۴۳۰ میلیون و ۹۵۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۱۸ هزار نوبت داد و ستد بود.

در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تغییر با اهمیت در اطلاعات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۱۳۹۵ شرکت مذکور، متوقف شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵