کد مطلب: 99652
 
آخرین تحولات بازار نفت
کاهش قیمت نفت برای سومین روز متوالی
 
قیمت نفت برای سومین روز متوالی کاهش یافت. قیمت نفت در میانه دومین ماه سال جاری میلادی، تمام افزایش قیمتی که در سال ۲۰۱۸ داشته را از دست داده است و قیمت نفت خام برنت نسبت به بالاترین قیمت آن در ماه ژانویه، ۱۱ درصد کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
قیمت نفت برای سومین روز متوالی کاهش یافت. قیمت نفت در میانه دومین ماه سال جاری میلادی، تمام افزایش قیمتی که در سال ۲۰۱۸ داشته را از دست داده است و قیمت نفت خام برنت نسبت به بالاترین قیمت آن در ماه ژانویه، ۱۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش نکونیوز، نفت خام برنت که حتی در ماه گذشته میلادی تا کانال ۷۱ دلاری هم بالا رفت هم اکنون در کانال ۶۲ دلاری مبادله می‌شود و برخی از کارشناسان حتی از احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها سخن گفته‌اند.

انستیتو نفت آمریکا برآورد کرده که موجودی انبارهای نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۳.۹ میلیون بشکه افزایش یافته و به ۴۲۲.۴ میلیون بشکه رسیده است. این امر یکی از دلایل کاهش قیمت نفت در روز جاری بود.

علت افزایش موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا، افزایش تولید نفت این کشور است که با رسیدن به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز از تولید نفت عربستان سعودی پیشی گرفته و به میزان تولید نفت روسیه نزدیک شده است.

گزارش‌های هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی از این است که تولید نفت این کشور به ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است. از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون تولید نفت آمریکا حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است که افزایش بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شود. تولید نفت آمریکا رکورد سال ۱۹۷۰ میلادی این کشور که ۱۰.۰۴۴ میلیون بشکه در روز بود را شکسته و باعث شده تا ورادات نفت این کشور نیز کاهش یابد.

اوپک هم در آخرین گزارش ماهیانه خود، کاهش تقاضا برای نفت این سازمان را پیش‌بینی کرده است. اوپک، تقاضا برای نفت این سازمان در سال ۲۰۱۸ را ۳۲ میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز پیش بینی کرد که از پیش بینی ماه گذشته آن یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز کمتر است! مطابق گزارش ماه فوریه اوپک، تولید نفت غیراوپک در سال جاری میلادی ۵۹ میلیون و ۲۶۰ هزار بشکه در روز پیش بینی شده است که ۳۲۰هزار بشکه در روز بیشتر از پیش بینی ماه گذشته این سازمان است.

در حال حاضر نفت خام برنت در قیمت ۶۲ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود و قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز ۵۸ دلار و ۷۰ سنت به ازای هر بشکه است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵