کد مطلب: 41952
 
افزایش ١٥٠ میلیون مترمکعبی ظرفیت صادرات گاز کشور
 
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از افزوده شدن ١٥٠ میلیون متر مکعب در روز به ظرفیت صادراتی گاز کشور ظرف سه سال آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۱
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از افزوده شدن ١٥٠ میلیون متر مکعب در روز به ظرفیت صادراتی گاز کشور ظرف سه سال آینده خبر داد.

به گزارش شانا، علیرضا کاملی، گفت: با توجه به افزایش تولید سالانه ١٠٠ میلیون متر مکعبی گاز از پارس جنوبی، حداقل تا سه سال آینده ١٥٠ میلیون متر مکعب گاز در روز به ظرفیت صادراتی کشور افزوده می شود.

کاملی ادامه داد: همچنین با توجه به بازارهای خوب منطقه و افزایش ظرفیت صادراتی طی سالهای آینده، مشکلی برای انعقاد قراردادهای جدید و صادرات گاز نخواهیم داشت.

وی از انجام مذاکره های جدید صادرات گاز با کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد و گفت: هم اکنون با کشورهای کویت، امارات و عمان مذاکراتی انجام شده که هر چند هنوز قطعی نیست اما رضایت بخش بوده است.

کاملی در مورد صادرات گاز به افغانستان گفت: صادرات گاز به این کشور به دلیل نیاز به احداث خط لوله طولانی به نظر اقتصادی نمی رسد، ضمن اینکه این کشور بازارهای کوچکی دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون صادرات گاز به افغانستان به صورت سی.ان.جی مدنظر و در برنامه است که در این زمینه نیز مطالعاتی در دست انجام است اما هنوز قطعی نیست.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران، در مجموع ایران به دنبال افزایش روابط گازی با کشورهای همسایه است زیرا به دلیل ماهیت بلند مدت قراردادهای صادرات گاز، این روابط گازی، استحکام روابط تجاری و به دنبال آن روابط سیاسی را به همراه دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵