کد مطلب: 69042
 
برآورد افزایش تقاضای جهانی نفت
 
بر اساس تازه ترین برآوردها، تقاضای جهانی نفت خام در سال ٢٠١٦ با یک میلیون و ٣٦٧ هزار بشکه افزایش همراه خواهد بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵
بر اساس تازه ترین برآوردها، تقاضای جهانی نفت خام در سال ٢٠١٦ با یک میلیون و ٣٦٧ هزار بشکه افزایش همراه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار شانا، تازه ترین برآوردها درباره تقاضای جهانی نفت خام در سال ٢٠١٦ نشان می دهد که این مقدار به یک میلیون و ٣٦٧ هزار بشکه در روز می رسد، در حالی که این رقم نسبت به برآورد پیشین روزانه ١٠٧ هزار بشکه رشد نشان می دهد.

مهمترین دلایل کاهش رشد تقاضای نفت در سال ٢٠١٦ نسبت به سال ٢٠١٥، افت روزانه ١٣٥ هزار بشکه ای تقاضا در آمریکای لاتین و همچنین کاهش ٧٧ هزار بشکه ایتقاضای نفت در خاورمیانه نسبت به مدت مشابه پارسال به شمار می آیند که در پی افول شرایط اقتصادی در این مناطق پدید آمده است.

کشورهای عضو او یی سی دی از قاره آمریکا

به گزارش نشریه هفتگی تحولات بازار نفت و گاز مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، تقاضای نفت در میان کشورهای قاره آمریکا عضو سازمان توسعه و همکاریهای اقتصادی (او یی سی دی) در ماه مه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ٤٢٦ هزار بشکه در روز افزایش یافت. در این راستا تقاضا برای بنزین ٥٧٠ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

تقاضا برای فرآورده های میان تقطیر به دلیل هوای گرم و کاهش فعالیتهای صنعتی در این ماه کاهش یافته است، همچنین تقاضای پروپان و پروپیلن حدود ٦ درصد کاهش داشته که به دلیل کاهش فعالیتهای صنایع پتروشیمی در این منطقه است.

افزایش تقاضای نفت در کره جنوبی

تقاضای نفت کره جنوبی در ماه مه ٢٠١٦ در مقایسه با مدت مشابه پارسال ١٤٧ هزار بشکه در روز افزایش یافت، دلیل اصلی افزایش تقاضا در کره جنوبی به دلیل افزایش فعالیتهای صنعتی در این کشوراست.

کاهش تقاضای نفت در آرژانتین

تقاضای نفت آرژانتین در ماه مه ٢٠١٦ در مقایسه با پارسال کاهشی معادل با ١٣ هزار بشکه در روز معادل با ١,٢ درصد را تجربه کرد، در این راستا تقاضا برای گاز مایع، سوخت جت و نفت سفید و نفت کوره به ترتیب ٠.٨، ٧.٩، ١.٠ درصد کاهش یافت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵