داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 104125
 
پرده‌نشینان التهاب چه کسانی هستند؟
 
سیاسیون و اعتدالیون هر دو جناح کشور معتقدند که علاوه بر توطئه خارجی و برنامه‌ریزی‌های اتاق فکر جنگ اقتصادی علیه کشور، برخی دست‌های داخلی هم به مدد آمده‌اند تا شرایط را بحرانی کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸

سیاسیون و اعتدالیون هر دو جناح کشور معتقدند که علاوه بر توطئه خارجی و برنامه‌ریزی‌های اتاق فکر جنگ اقتصادی علیه کشور، برخی دست‌های داخلی هم به مدد آمده‌اند تا شرایط را بحرانی کنند.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «این روزها هم بازار اقتصادی کشور و هم بازار کنش‌های سیاسی روزهای پر التهابی را می‌گذرانند. بخش‌هایی از مردم با مشکلات اساسی اقتصادی دست به گریبان هستند و رکود و گرانی نفس برخی را بریده است. اما در این میان به اذعان بسیاری از سیاسیون و اهالی اقتصاد، شرایط کشور به هیچ وجه از دوران جنگ تحمیلی و دوران تحریم‌های پیش از برجام بدتر نیست. پس چه اتفاقی، بازار سیاست و اقتصاد را مشوش کرده و ریشه برخی اغتشاشات - و نه اعتراضات به حق - را باید در کجا جستجو کرد؟

سیاسیون و اعتدالیون هر دوجناح کشور معتقدند که علاوه بر توطئه خارجی و برنامه‌ریزی‌های اتاق فکر جنگ اقتصادی علیه کشور، برخی دست‌های داخلی هم به مدد آمده‌اند تا شرایط را بحرانی کنند.

شب گذشته بود که مشاور فرهنگی رییس جمهور اعلام کرد: هسته اصلی اغتشاش در پاساژ علاءالدین و بازار یکی بود. آشنا در یادداشت توئیتری خود نوشت: هسته اصلی اغتشاش در پاساژ علاءالدین و بازار یکی بود. عناصر دست سوم در تور افتاده‌اند. عاملان و آمران در لیست انتظارند. خبرهایی در راه است.

امروز هم محمد رضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و از چهره های اصولگرا در واکنش به اتفاقات روی داده گفت: برخی رقابت سیاسی را به اندازه ای بزرگ می کنند که فکر می کنند اگر آجری از زیر پای دولت بکشند به انقلاب خدمت کرده اند.

حجت الاسلام غرویان از اعضای سابق موسسه مرتبط با آیت الله مصباح یزدی هم در گفتگویی دیگر از کسانی گفت که چوب لای چرخ دولت می گذارند و گفت: من اگر جای روحانی باشم،‌ می‌آیم و شفاف مسائل کشور را با مردم مطرح می‌کنم و از کانون‌های قدرت و فعالان سیاسی و اقتصادی تقاضا می‌کنم که دولت را کمک کنند و چوب لای چرخ آن نگذارند.

ناگفته پیداست که شرایط امروز کشور نیازمند وحدت ملی و اتفاق نظر مسئولان با دیدگاه‌های مختلف است و قطعا افراد یا کانون‌هایی این اتفاق نظر را برنمی‌تابند و دست در دست دشمنان ملک و میهن دنبال صید ماهی‌های اقتصادی و سیاسی خود از این آب گل‌آلود هستند. قطعا اینجا دستگاه‌های امنیتی و قضایی وظیفه‌ای سنگین برای رصد و شناسایی و برخورد مقتدرانه با این کانون های قدرت‌طلب را دارند تا بتوان با همگرایی همه نیروهای درون انقلاب و با کمک مردم از این شرایط به سلامت عبور کرد.»
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵