کد مطلب: 35120
 
تعویق تحریمهای روسیه
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸
اتحادیه اروپا امروز (سه شنبه ١٨ شهریور ماه) اعلام کرد اجرای تحریمهای جدید علیه روسیه را چند روز به تعویق می اندازد.

به گزارش خبرگزاری الجزیره به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا با اشاره به اتخاذ تحریمهای جدید علیه روسیه بدلیل مشارکت این کشور در جنگ اوکراین، اعلام کرد که اجرای این تحریمها را به بعد از ارزیابی برقراری آتش بس اخیر به تأخیر می اندازد.

هرمان وان رامپوی، رئیس شورای اروپا، پس از دیدار با سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، در بیانیه ای اعلام کرد: بسته به شرایط موجود، اتحادیه اروپا آماده بررسی تحریمهای توافق شده به طور کلی یا جزئی است.

این تحریمها که قدرت تولیدکنندگان بزرگ نفت روسیه را در افزایش سرمایه در اروپا نشانه گرفته اند، در ابتدا قرار بود از امروز اجرایی شوند اما پس از پیشنهاد برخی کشورهای اروپایی مبنی بر فرصت دادن به آتش بس متزلزل در شرق اوکراین، چند روز به تعویق افتاد.

بر اساس این گزارش، تأخیر در اجرای این تحریمها به این دلیل صورت می پذیرد که برخی کشورهای شرق اروپا که همچنان به تجارت و ایجاد روابط در حوزه انرژی به روسیه وابسته هستند از افزایش تحریمها راضی به نظر نمی رسیدند و همچنین احتمال دادند که آتش بس نامعلوم اوکراین برقرار شود.

به گفته وان رامپوی، اتریش، فنلاند، سوئد، قبرس و اسلواکی در میان کشورهایی بودند که خواستار زمان دادن به موضوع آتش بس اوکراین شدند.

وی افزود: بسته تحریمهای بیشتر علیه روسیه که امروز اتخاذ شد در مقایسه با تحریمهای ٣١ ژوئیه شدت یافته است.

بر اساس تحریمهای اعمال شده در ماه ژوئیه، شرکتهای روسی اجازه افزایش بدهی در بازارهای مالی اتحادیه اروپا را با سررسید بیش از ٩٠ روز ندارند.

تصمیمها و محتوای دقیق اقدامات اتخاذ شده علیه روسیه تنها از طریق انتشار در روزنامه رسمی و ظرف چند روز آینده مشخص می شود.

رئیس شورای اروپا در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که تحریمهای جدید اتحادیه اروپا تولیدکنندگان بزرگ نفت روسیه و شرکتهای اجرایی خط لوله از جمله روسنفت، ترانسنفت و گازپروم نفت را در فهرست شرکتهای دولتی روسی قرار داده است که اجازه افزایش سرمایه و گرفتن وام از بازارهای اروپا را ندارند.

وی با اشاره به این که تحریمهای اتحادیه اروپا بخش گازی شرکت دولتی گازپروم را که بزرگترین تولیدکننده گاز جهان و بزرگترین تأمین کننده گاز اروپاست را شامل نمی شود، افزود: ٢٤ شخص دیگر به فهرست افراد ممنوع الورود به این منطقه اضافه و داراییهای این افراد در اتحادیه اروپا نیز مسدود می شود.

روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که در پاسخ به تحریمهای جدید اتحادیه اروپا علیه این کشور در ارتباط با بحران اوکراین، پرواز هواپیماهای شرکتهای غربی را بر فراز خاک روسیه ممنوع می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵