داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103900
 
تعرفه روسیه بر کالاهای آمریکا
 
وزارت اقتصاد روسیه با وضع تعرفه ۵۳۸ میلیون دلاری برای برخی کالاهای وارداتی آمریکایی به اقدام اخیر ترامپ مبنی بر وضع تعرفه اضافی بر روی فولاد و آلومینیوم واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
وزارت اقتصاد روسیه با وضع تعرفه ۵۳۸ میلیون دلاری برای برخی کالاهای وارداتی آمریکایی به اقدام اخیر ترامپ مبنی بر وضع تعرفه اضافی بر روی فولاد و آلومینیوم واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از تاس نیوز، «ماکسیم اورشکین» وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: ممکن است روسیه تعرفه واردات خودرو را به عنوان یک اقدام تلافی جویانه در راستای محدودیتهای اعمال شده از سوی آمریکا افزایش دهد.

وی گفت: این موضوع در حال بررسی است.

همچنین وزیر توسعه اقتصادی روسیه پیش از این در پاسخ به تعرفه ایالات متحده بر روی فولاد و آلومینیوم گفته بود که روسیه به زودی تعرفه واردات اضافی را بر روی کالاهای آمریکایی که جایگزین در بازار داخلی دارند را معرفی خواهد کرد.

بر همین اساس، وزارت اقتصادی روسیه اعلام کرده بود که فهرست کالاهای وارداتی آمریکایی که مشمول افزایش تعرفه خواهند بود را در چند روز آینده اعلام می‌کند. مجموع حجم اقدامات تلافی جویانه‌ای که روسیه می‌تواند بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی وضع کند، تقریبا ۵۳۸ میلیون دلار برآورد شده است. این مبلغ به گفته مقامات روسی معادل میزان خسارت روسیه از محدودیت های آمریکا است.

در بیست و سوم مارس، واشنگتن تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم وضع کرد و این تعرفه برای تمامی کشورهایی که این محصولات را برای آمریکا فراهم می‌کنند، لازم الاجرا است.

بر پایه این گزارش، اتحادیه اروپا در اقدامی تلافی جویانه با وضع تعرفه ۲۵ درصدی بر روی کالاهای وارداتی آمریکایی به ارزش ۲.۸ میلیارد یورو موافقت کرد تا به این اقدام واشنگتن پاسخ داد. همچنین ترکیه، هند و سایر کشورها به دنبال عمل مقابله به مثل با آمریکا هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵