کد مطلب: 33320
 
لزوم افزایش سرمایه گذاری در میدانهای مشترک
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، همزمان با ارائه بسته اقتصادی دولت، خواستار افزایش سرمایه گذاری در میدانهای مشترک نفت و گاز شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، همزمان با ارائه بسته اقتصادی دولت، خواستار افزایش سرمایه گذاری در میدانهای مشترک نفت و گاز شد.

عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار با شانا، در باره بسته اقتصادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود گفت: بهره برداری از منابع مشترک گاز در میدانهای مشترک باید افزایش یابد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه عقب ماندگی در میدانهای مشترک را ناشی از تحریمها و فناوری دانست و گفت: سرمایه گذاری در میدانهای مشترک بدون آن که منجر به برخی سو استفاده ها شود باید افزایش یابد.

وی با این تاکید که نفت باید از بودجه فاصله بگیرد گفت: بر اساس برنامه های توسعه، مقرر بود تا پایان برنامه چهارم، بودجه از درآمدهای نفتی رهایی یابد اما روند وابستگی هنوز ادامه دارد.

یوسفیان ملا، افزود: دولت یازدهم یک بودجه (٩٣) ارائه کرده است و سه بودجه دیگر فرصت دارد وابستگی کشور به درآمدهای نفتی را کاهش دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه، توسعه صادرات از جمله فرش، پسته و گردشگری را از راهکارهای جایگزینی درآمدهای نفتی خواند و گفت: نفت به آرامی باید از بودجه جدا شود.

گفته می شود: بسته دوم اقتصادی دولت که عنوان خروج غیر تورمی از رکود به آن داده شده است یک سند یکساله است که مطابق بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی تدوین شده، بخش نفت و گاز یکی ار بخشهای این بسته است که در آن بر افزایش تولید نفت و گاز و فرآورده تاکید شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵