داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 91290
 
تدوین نظام تعرفه ای مناسب
 
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : نظام تعرفه مناسبی باید تدوین شود به طوری که برای خدمات ثابت بازار رقابتی شده و همچنین حجم بازار بزرگ شود .
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : نظام تعرفه مناسبی باید تدوین شود به طوری که برای خدمات ثابت بازار رقابتی شده و همچنین حجم بازار بزرگ شود .

به گزارش چهارشنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در دیدار سرپرست و مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود : نظام تعرفه مناسبی باید تدوین شود به طوری که برای خدمات ثابت بازار رقابتی شده و همچنین حجم بازار بزرگ شود و در یک فرایند زمانی مناسب در بازارهای رقابتی به سمت آزادسازی تعرفه ها حرکت شود.
عضو هیات دولت ادامه داد: تعدیل در تعرفه خدمات مختلف باید به صورتی باشد که در حوزه تلفن همراه و ثابت اپراتورها به سمت باندل کردن صوت و دیتا پیش بروند و تعادل در تعرفه خدمات صوتی و داده مد نظر قرار گیرد.
آذری جهرمی به ساماندهی وضعیت فروش بسته های اینترنتی و بحث کم فروشی خدمات اشاره کرد و گفت : کمیته ای ویژه برای بررسی این موضوع و رعایت حقوق مصرف کننده ها تشکیل شود .
وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات افزود: چهارچوبی نظامند برای رعایت برای رعایت حقوق مصرف کننده ها تدوین شود تا اپراتورها حقوق مصرف کننده ها را بر مبنای این چهارچوب رعایت کنند و اپراتورها باید یک بسته فرهنگی حاوی هشدارها و ملزومات را برای دادن هشدار به مردم تدوین کنند و در این زمینه فقط به پیامک اکتفا نشود.
آذری جهرمی درباره تدوین ضوابط لازم برای حمایت از ارائه دهندگان خدمات محتوایی ویدئویی ( OTT ها )و برنامه های نرم افزاری تلفن همراه( APP ها ) گفت: این موضوع از نظر حقوقی باید بررسی شود که چگونه می توان وندورهای(تامین کنندگان) تولید کننده گوشی را ملزم کرد که گوشی های بازار ایران باسیستم عملیات پشتیبانی ( OSS)مختص ایران تولید شود .
عضو هیات دولت در زمینه قاچاق گوشی تلفن همراه خاطرنشان کرد: مکانیزم های مقابله با قاچاق و اجرای پروژه رجیستری باید با جدیت پیگیری شود .
آذری جهرمی درباره وضعیت دکل های تلفن همراه نیز گفت : بررسی حقوقی لازم در جهت ساماندهی دکل ها و فرایندهای حقوقی و مقرراتی با شهرداری ها انجام شود به طوری که همزمان حقوق اپراتور و شهر و مردم رعایت شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵