کد مطلب: 77584
 
مدیر نفتی گزینه ترامپ برای امور خارجه
 
یکی از نزدیکان رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد مدیر عامل بزرگترین شرکت نفتی آمریکا، اکنون یکی از گزینه‎های مورد علاقه ترامپ برای مقام وزارت امور خارجه این کشور است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶
یکی از نزدیکان رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد مدیر عامل بزرگترین شرکت نفتی آمریکا، اکنون یکی از گزینه‎های مورد علاقه ترامپ برای مقام وزارت امور خارجه این کشور است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مسئولان کارگروه انتقالی دانلد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، اعلام کرد رکس تیلرسون، مدیر عامل شرکت آمریکایی اکسون موبیل، اکنون بهترین بخت را برای تصدی مقام وزارت امور خارجه ایالات متحده دارد.

به گفته منبع یاد شده، ترامپ هفته گذشته با تیلرسون دیدار کرده و ممکن است این هفته نیز با او دیدار داشته باشد. پیش‎بینی می‎شود ترامپ در چند روز آینده، تصمیم خود را درباره وزیر امور خارجه آینده آمریکا اعلام کند.

اگر تیلرسون برای مقام یاد شده پیشنهاد شود، پیوندهای تجاری او باید مورد بررسی قرار گیرند. اکسون موبیل، اکنون در ٥٠ کشور در شش قاره جهان به اکتشاف نفت و گاز می‎پردازد.

شرکت اکسون موبیل با شرکت روسنفت که بزرگترین شرکت نفتی روسیه است، همکاری تجاری دارد. در سال ٢٠١٣ میلادی، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نشان ملی دوستی این کشور را به تیلرسون اعطا کرد.

تیلرسون از منتقدان علنی تحریم‎های آمریکا ضد روسیه به دلیل مداخله در جنگ داخلی اوکراین بوده است.

وی از سال ٢٠٠٦ میلادی تا کنون، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل اکسون موبیل بوده است و پیش‎بینی می‎شود از سال آینده میلادی، از این مقام بازنشسته شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵