کد مطلب: 69574
 
با تزریق به خط لوله اتیلن غرب
فاز ٢ پتروشیمی کاویان وارد مدار تولید شد
 
فاز ٢ شرکت پتروشیمی کاویان با ظرفیت یک میلیون تن اتیلن در سال، سرانجام امروز وارد مدار تولید شد. محصول اتیلن تولید شده توسط این واحد به خط لوله اتیلن غرب تزریق می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸
فاز ٢ شرکت پتروشیمی کاویان با ظرفیت یک میلیون تن اتیلن در سال، سرانجام امروز وارد مدار تولید شد. محصول اتیلن تولید شده توسط این واحد به خط لوله اتیلن غرب تزریق می شود.
به گزارش نکونیوز، فروردین ماه سال گذشته مهندس شعری مقدم مدیرعامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی وعده داده بود این فاز از پتروشیمی کاویان تا پایان سال ۹۴ به بهره برداری می رسد که سرانجام امروز به بهره برداری رسید؛ هرچند تاخیرهای اصلی این فاز مربوط به دوران تحریم و موانع پیش روی تامین تجهیزات موردنیاز برای راه اندازی آن بود که خط لوله اتیلن غرب را نیز که نیازمند تولیدات این مجتمع بود دچار تاخیر کرد. فاز یک پتروشیمی کاویان در نهم دی ماه سال ٩١ با حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت راه اندازی شده بود.
شرکت پتروشیمی کاویان (الفین ١١) با ظرفیت تولید ٢ میلیون تن اتیلن در سال از بزرگترین واحدهای الفینی خاورمیانه بشمار می رود. محصول تولیدی این شرکت از طریق خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی های لرستان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، مهاباد و میاندواب ارسال می شود و مازاد تولید نیز در پتروشیمیهای منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر مورد استفاده قرار می گیرد و نقش مهمی در تامین خوراک پتروشیمی های غرب کشور در مسیر خط لوله اتیلن غرب دارد.
شركت پتروشيمي كاويان كه در شهريور ماه ۱۳۸۴ در منطقه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه تأسيس شد، وظيفة تأمين خوراك مورد نياز ساير شركتهاي زير مجموعه شركت پتروشيمي باختر را عهده دار است كه از طريق تزريق به خط لوله اتيلن غرب كشور خوراك رساني به اين مجتمع ها صورت مي پذيرد.
شركت پتروشيـمي كـاويـان (سهامی خاص) از شركتهاي تابعه شركت پتروشيمي باختر است. بیش از ۶۰ درصد سهام پتروشیمی کاویان متعلق به پتروشیمی باختر و کمتر از ۲۰ درصد متعلق به صندوق بازنشستگی نفت و ۲۰ درصد باقیمانده متعلق به سایر سهامداران است.
رمضان اولادی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی کاویان امروز طی پیامی ضمن اعلام این موفقیت، از همه کارکنان، گروهها و شرکتهای همراه در این پروژه قدردانی کرد و آن را موفقیتی بزرگ برای صنعت پتروشیمی کشور و روزی فراموش نشدنی خواند. وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی فاز ٢ که مهمترین هدف چندسال گذشته این مجموعه بوده است، هم اکنون استمرار تولید محصول با کیفیت در برنامه قرار خواهد گیرد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵