کد مطلب: 102848
 
ورود آمریکا به خط بحران در عراق
 
یک روزنامه چاپ کشورهای حوزه خلیج فارس فاش کرد آمریکا نامه‌هایی را به چند رهبر سیاسی عراق درباره لغو نتایج انتخابات پارلمانی این کشور ارسال کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰

یک روزنامه چاپ کشورهای حوزه خلیج فارس فاش کرد آمریکا نامه‌هایی را به چند رهبر سیاسی عراق درباره لغو نتایج انتخابات پارلمانی این کشور ارسال کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، این روزنامه نوشت: آمریکا به خط انتخابات عراق وارد شده است و به رهبران سیاسی نسبت به ابطال نتایج انتخابات پارلمانی این کشور که در دوازدهم ماه جاری میلادی برگزار شد، هشدار داده که این اقدام، عراق را دچار آشوب امنیتی و سیاسی خطرناکی می‌کند.

این روزنامه از زبان یک مسؤول بلند پایه عراقی نقل کرد: پس از ارسال نامه‌های آمریکا به رهبران سیاسی عراق، تحرکاتی که توسط بیش از ۱۵۰ نماینده پارلمان فعلی(که ماه آتی میلادی دوره فعالیتش به پایان می‌رسد) رهبری می‌شود و هدف آن لغو نتایج انتخابات و الزام کمیساریای عالی انتخابات برای باز شماری آرا به شکل دستی بود، به طور واضحی کاهش یافته است.

این مسؤول عراقی افزود: برخی از نمایندگان در پارلمان پیام‌های جدی‌ای درخصوص تحرکات خود و لزوم آغاز مذاکرات برای تشکیل دولت جدید و حمایت از آن و نه بازگشت به خانه اول، دریافت کرده‌اند.

طی یک هفته گذشته پارلمان عراق چند بار خواسته تا نشست اضطراری‌ برگزار کند اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن شرکت کنندگان، موفق به برگزاری آن نشده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵