داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 93234
 
رشد ۱۱۵ درصدی عملکرد اروندکنار
 
در ادامه آمارهای مثبت ثبت شده بنادر جنوبی ایران در سال ۱۳۹۶ در تخلیه و بارگیری محموله‌های اقتصادی بندر اروند کنار رشد مثبت ۱۱۵ درصدی را به ثبت رساند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
در ادامه آمارهای مثبت ثبت شده بنادر جنوبی ایران در سال ۱۳۹۶ در تخلیه و بارگیری محموله‌های اقتصادی بندر اروند کنار رشد مثبت ۱۱۵ درصدی را به ثبت رساند.


به گزارش ایسنا، طبق آمارهای ارائه شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای امسال تاکنون از بنادر اصلی ایران مانند رجایی، چابهار و امام خمینی (ره) گرفته تا بنادر کوچک‌تر در طول ماه‌های گذشته آمارهای مثبت قابل قبولی را به ثبت رسانده‌اند.

یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های دریایی که در سال جاری روزهای خوبی را پشت سر گذاشته بنادر آبادان و خرمشهر هستند.

در این راستا مدیر اداره بنادر و دریانوردی آبادان اعلام کرده بندر اروند کنار که جزو این مجموعه به حساب می‌آید از ابتدای سال جاری تاکنون افزایش بیش از ۱۱۵ درصدی را در عملیات تخلیه و بارگیری در قیاس با مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسانده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سامانه آمار سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای سال ۱۳۹۶ تاکنون در این بندر بیش از ۵۰۰۰ تن کالا تخلیه و بارگیری شده که در قیاس با مدت مشابه افزایش ۱۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مقایسه میان آمارهای امسال و سال گذشته نشان می‌دهد که این بندر در مدت مشابه سال ۱۳۹۵ تنها ۲۳۰۰ تن کالا تخلیه و بارگیری کرده که آمارهای امسال حاکی از رشد قابل توجه در این عملکرد است.

جذب سرمایه‌گذار در حوزه توسعه انبارهای بندر اروند کنار توانسته بر این عملکرد تاثیری مثبت بگذارد و البته پیش بینی شده با نهایی شدن این سرمایه‌گذاری‌ها آمار قابل توجه این بندر در آینده نزدیک نیز ادامه داشته و به رکوردهای جدید نزدیک شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵