داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18616
 
عرضه کالا تا ۲۵ درصد زیر قیمت بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا پایان رمضان
 
هرچند که طرح ضیافت در تهران به پایان رسیده ولی تا پایان ماه مبارک رمضان کالاها همچنان پنج تا ۲۵ درصد زیر قیمت بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۱
یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره روند اجرای طرح ضیافت بیان کرد: این طرح در ابتدا در سه بخش نمایشگاه‌ها، بازرسی‌ها و عرضه کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز شد.
وی ادامه داد: اما در حال حاضر بخش برگزاری نمایشگاه‌ها به اتمام رسیده ولی عرضه کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و روند بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد.
او با بیان این‌که جشنواره فروش کالا در طرح ضیافت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت، گفت: در این فروشگاه‌ها کالاها پنج تا ۲۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شوند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران همچنی از ادامه روند بازرسی‌ها و نظارت بر توزیع کالا خبر داد و گفت: تمرکز عرضه و نظارت بر توزیع کالا بیشتر روی کالاهای اساسی است اما به دلیل این که در ماه رمضان هستیم و تقاضا برای مواد خوراکی افزایش می‌یابد بر توزیع سایر کالاها نیز نظارت داریم.
وی در پاسخ به این سوال که از ۲۲ هزار تن کره‌ای که در گمرک‌های داخلی مانده بود چند هزار تن آن توزیع شده است تصریح کرد: پس از آن‌که ۵۰۰۰ تن کره را از گمرکها ترخیص کردیم آمار دقیقی از میزان کره‌های ترخیص شده پس از آن ندارم.
صادقی در پایان با تاکید بر این‌که ترخیص کره‌ها به تدریج در حال انجام است خاطرنشان کرد: کره‌ها به تدریج وارد شبکه توزیع و تولید می‌شوند اما ۵۰۰۰ تنی که ترخیص شده بود در بازار توزیع شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵