کد مطلب: 75046
 
ثبت رکورد 15 ساله صادرات نفت به هند
وضعیت تولید و صادرات نفت ایران+ جزئیات
 
آمارهای منتشرشده از میزان صادرات نفت ایران نشان می‌دهد که نسبت به یک سال گذشته، صادرات نفت کشور بیش از دو برابر افزایش داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
آمارهای منتشرشده از میزان صادرات نفت ایران نشان می‌دهد که نسبت به یک سال گذشته، صادرات نفت کشور بیش از دو برابر افزایش داشته است.
به گزارش نکونیوز، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه گفته است که تولید نفت به همراه میعانات گازی ایران در حاضر به ۴.۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. همچنین صادرات نفت خام به همراه میعانات گازی در ماه جاری میلادی به ۲.۵۶ میلیون بشکه در روز رسیده که اگرچه نسبت به صادرات ماه سپتامبر کاهش روزانه ۴۰ هزار بشکه‌ای را نشان می‌دهد اما همچنان بیش دو برابر سطح صادرات سال گذشته است.
ایران در حال حاضر تنها ۱.۸۳ میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات به آسیا صادر می‌کند. چین بزرگ‌ترین مشتری ایران در آسیا است اما نکته عجیب در ماه اکتبر این بوده که صادرات نفت ایران به هند از چین پیشی گرفته است.
صادرات نفت ایران به هند در ماه جاری احتمالاً به ۷۳۶ هزار بشکه در روز خواهد رسید که بالاترین میزان در حداقل ۱۵ سال گذشته است. صادرات نفت ایران به چین نیز ۴۹۵ هزار بشکه در روز است که پایین‌ترین میزان در تمامی ماه‌های سال جاری میلادی است. احتمالاً در ماه‌های آینده دوباره صادرات نفت ایران به چین افزایش خواهد یافت.
صادرات نفت ایران به کره جنوبی نیز در حال حاضر ۳۷۹ هزار بشکه در روز است. انتظار می‌رود کره جنوبی واردات نفت خود از ایران را در ماه جاری ۳۵ درصد افزایش دهد.
بنا به گزارش رویترز کل صادرات نفت ایران به اروپا در ماه جاری حدود ۶۱۳ هزار بشکه در روز است که این امر نشان می‌دهد ایران توانسته بازار خود در اروپا را تصاحب کرده و سطح صادرات نفت به قاره سبز را به پیش از دوره اعمال تحریم‌ها برساند.
در خاور میانه در ماه جاری امارت نیز مشتری نفت ایران است و روزانه 111 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است.
ترکیه نیز در ماه اکتبر خرید نفت خود از ایران را به بالاترین سطح یعنی 194 هزار بشکه در روز رسانده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵