داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 107565
 
دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بازنشستگان
 
سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با همکاری بانک صادرات ایران، با کارمزد چهار درصد در قالب وام پنج میلیون تومانی، نیمه دوم امسال به بازنشستگان پرداخت می شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با همکاری بانک صادرات ایران، با کارمزد چهار درصد در قالب وام پنج میلیون تومانی، نیمه دوم امسال به بازنشستگان پرداخت می شود.

محمدرضا افشار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این تسهیلات در ۱۲ مرحله به ۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری پرداخت می شود و مدت بازپرداخت وام ضروری ۳۶ ماهه است.

وی ادامه داد: ثبت نام اینترنتی وام ضروری پنج میلیون تومانی بازنشستگان کشوری، از اول شهریور همزمان با هفته دولت به مدت یک ماه (تا ۳۱ شهریور) در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir آغاز شده است که در صورت افزایش تعداد متقاضیان نسبت به تعداد تسهیلات ارائه شده، پرداخت وام به صورت قرعه کشی انجام خواهد شد.

سخنگوی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تاکنون ۱۹۷ هزار و ۹۹۳ نفر از بازنشستگان و موظفان صندوق بازنشستگی کشوری، درخواست خود را در این سامانه ثبت کرده اند.

افشار اعلام کرد: بر اساس گزارش شرکت طراحی و مهندسی وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری، از این تعداد بیشترین آمار ثبت درخواست وام ضروری، مربوط به استان های تهران با ۳۱ هزار و ۱۰۹ نفر، فارس با ۱۵ هزار و ۳۷۵ نفر، اصفهان با ۱۴ هزار و ۳۸۳ نفر، خراسان رضوی با ۱۳ هزار و ۹۵۳ نفر و گیلان با ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: استان های خراسان شمالی با هزار و ۴۱۵ نفر، قم با هزار و ۷۰۷ نفر، هرمزگان با هزار و ۷۹۵ نفر، چهار محال و بختیاری با هزار و ۹۴۶ نفر و ایلام با ۲ هزار و ۸۳ نفر کمترین آمار ثبت نام وام ضروری را به خود اختصاص دادند.

میزان وام ضروری بازنشستگان از شهریور ماه امسال از چهار میلیون تومان به پنج میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

صندوق بازنشستگی کشور دومین بنگاه بزرگ کشوری است که یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته را تحت پوشش دارد و ۵۶ درصد از این افراد، بازنشسته آموزش و پرورش هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵