کد مطلب: 77756
 
رکوردشکنی میزان پالایش روزانه نفت
 
میزان پالایش روزانه نفت در پالایشگاه‌های چین در ماه نوامبر به بیشترین میزان خود رسید، اما تولید این کالا در این کشور در همین مقطع با کاهش سالانه روبه‌رو شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
میزان پالایش روزانه نفت در پالایشگاه‌های چین در ماه نوامبر به بیشترین میزان خود رسید، اما تولید این کالا در این کشور در همین مقطع با کاهش سالانه روبه‌رو شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره آمار ملی چین اعلام کرد که با توجه به پایان دوره تعمیر و نگهداری تأسیسات پالایشی در این کشور، پالایشگاه‌ها در ماه نوامبر ٢٠١٦ میزان پالایش روزانه را به بیشترین مقدار رساندند، در حالی که تولید نفت خام چین در این مقطع به علت وجود چاه‌های فرسوده و ناکارآمد در مقایسه با سال گذشته افت کرد.

آمار این اداره سه شنبه (٢٣ آذرماه) نشان داد که میزان پالایش نفت این کشور در این مقطع با ٣,٤ درصد افزایش سالانه، به ٤٥ میلیون و ٧٧٠ هزار تن معادل ١١ میلیون و ١٤٠ هزار بشکه در روز رسید. این میزان‌، بیشترین مقدار در تاریخ چین است.

هری لیو، مشاور موسسه تحلیل و تحقیق انرژی «آی اچ اس» مستقر در پکن گفت: فعالیت تعمیر و نگهداری تأسیسات پالایشی در این کشور که در ماه اوت امسال آغاز شده بود، در ماه‌های اکتبر و نوامبر به پایان رسید.

داده‌های اداره ملی آمار چین همچنین نشان داد که میزان تولید روزانه نفت این کشور در ماه نوامبر با ٩ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به سه میلیون و ٩١٥ هزار بشکه رسید. این میزان در ماه اکتبر امسال سه میلیون و ٧٨٠ هزار بشکه در روز، یعنی کمترین میزان در بیش از هفت سال گذشته بوده است.

تولید نفت چین، دومین مصرف کننده بزرگ این کالا در جهان، در ١١ ماه نخست ٢٠١٦ میلادی با ٦,٩ درصد کاهش سالانه، به ١٨٢ میلیون و ٩١٠ هزار تن رسید که تنها اندکی کمتر از چهار میلیون بشکه در روز است.

لیو گفت: با توجه به رشد قیمت‌های نفت پس از توافق مشترک کشورهای عضو وغیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای کاهش تولید، انتظار می رود که روند کاهش عرضه شرکت‌های چینی کندتر شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵