کد مطلب: 100120
 
آب پاکی مشاور آخوندی روی دست خودروسازان
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
مشاور وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر لزوم واقعی شدن نرخ سوخت و حذف عوارض گمرکی اظهار داشت: شرکت‌های خودورساز هم باید خود را با این شرایط وفق دهند و اگر نمی‌توانند حذف شوند.

داود کشاورزیان امروز در مراسم تودیع خود از سازمان راهداری اظهار داشت: من پیش از این در وزارت راه و ترابری سابق فعالیت داشتم، زمانی هم که بحث مدیریت من در وزارت راه و شهرسازی مطرح شد، همه جا مطرح بود اما چندان موضوع آمدنم به سازمان راهداری مطرح نبود اما ۴ سال به این مجموعه خدمت می‌کردم.

وی ادامه داد: هر جا بودم از نیروهای همان مجموعه استفاده کردم چون معتقدم مدیریت اتوبوسی صحیح نیست ضمن آنکه رابطه خوبی با کارمندان داشتم و از ۳۰ سال پیش که در ذغال‌سنگ کرمان بود من و پس از آن در استانداری مازندران، ایران‌ایر، وزارت سابق مسکن و شهرسازی و ... در همه این بخش‌ها با مدیران و کارمندان خود ارتباط داشتم.

رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: اولویت اول ما در سازمان راهداری ارتقاء ایمنی بود .توجه به کیفیت در این چند سال مورد تأکید قرار گرفت ضمن آنکه برندسازی را در تولیدات و امور مربوط به حمل و نقل دنبال کردیم.

کشاورزیان اظهار داشت: آئین‌نامه شرکت‌های مسافری و حمل کالا، آئین‌نامه تأسیس بازارگاه‌های الکترونیکی و آئین‌نامه تأسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در این حوزه دنبال کردم و ابلاغ شد.

وی افزود: در بخش مسافر ۱۶۰۰ شرکت در تعدادی از شرکت‌های صاحب‌نام ساماندهی می‌شود که در قالب شبکه همنام است.

رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد:‌ وحدت در بغل‌نویسی اتوبوس‌ها را در شبکه سیر همنام دنبال کرده‌ایم و در بخش حمل بار ساختار تأسیس شرکت را به ساختار مدیریت ناوگان تغییر دادیم و صاحبان ناوگان امکان تأسیس شرکت خودشان را دارد.

وی ادامه داد: ۲ هزار میلیارد تومان به همراه ۵۰۰ میلیارد تومان قیر در این مدت منابع جذب کردیم و به این همان میزان هم به مردم و پیمانکار بدهکاریم.

کشاورزیان واقعی شدن قیمت سوخت را یکی از الزامات رشد کشور دانست و گفت:‌ بهره‌وری پایین، فرسودگی ناوگان، کاهش سالانه ۶ درصد مسافر در دست ناوگان عمومی و نبود مسافر اتوبوس در شب عید از مشکلات ناوگان ما است.

رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ،گفت: سالانه ۱.۵ میلیون خودرو به کشور اضافه می‌شود و همه ناشی از غیرواقعی بودن قیمت سوخت است که باید قیمت سوخت واقعی شود.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر باید عوارض واردات خودروهای عمومی حذف شود، در همه جا ناوگانی که رانندگان ما به قیمت‌های ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌خرند، رانندگان دیگر با ۲۰۰ میلیون تومان خریداری می‌کنند.

وی گفت: به جای اخذ عوارض گمرکی باید نرخ سوخت واقعی شود و شرکت‌های خودروساز هم اگر نمی‌توانند با این شرایط خود را وفق دهند حذف شوند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵