کد مطلب: 59341
 
قیمت منطقی برای نفت
 
سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس گفت: لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم نیمه دی ماه به مجلس می‌اید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳
سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس گفت: لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم نیمه دی ماه به مجلس می‌اید.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص زمان ارائه لوایح بودجه 95 و برنامه ششم توسعه اظهار داشت: تفاهم خاصی میان مسئولان سازمان مدیریت و کمیسیون برنامه بودجه نبود اما در جلسات مشترک توافق شد این دو لایحه همزمان با هم به مجلس ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس با تأکید براینکه لایحه بودجه 95 در دولت تقریباً‌ نهایی شده است، یادآور شد: البته هنوز برنامه ششم نهایی نشده است با این وضعیت طبق قول مسئولان دولتی پیش‌بینی می‌کنیم نیمه دی‌ماه هر دو لایحه به مجلس ارسال شود.

این نماینده مجلس در مورد وضعیت رسیدگی به برنامه ششم توسعه بیان داشت: در هر شرایطی بررسی لایحه برنامه ششم توسعه به سال 95 موکول خواهد شد و فقط می‌توان بودجه سال آینده را بررسی و تصویب کرد.

وی افزود: پس از ارائه لایحه برنامه ششم کمیسیون تلفیق برنامه تشکیل شده و در 3 ماه اول سال 95 بررسی و نهایی می‌شود.

کاتب با بیان اینکه بودجه سال 95 براساس برنامه پنجم توسعه تصویب خواهد شد، گفت: در بودجه سال آینده باید قیمت نفت پایین‌تر از نرخ بازار بسته شود. اکنون کشور روسیه بودجه خود را براساس نفت 50 دلاری بسته است اما اعتقاد داریم این نرخ زیاد بوده و باید حدود 40 دلار باشد.

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس ادامه داد: با توجه به توافق هسته‌ای و رفع محدودیت صادرات نفت احتمال دارد بتوان بخشی از کسری را پوشش داد.

کاتب یادآور شد: بعید است قیمت نفت به زیر 30 دلار برسد زیرا با وجود دو برابر شدن صادرات نفت ایران به دلیل تأثیر کمتر در بازارهای جهانی افت قیمت دور از انتظار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵